Strona główna » Dla Mieszkańców » Budżet Obywatelski Miasta Jarosławia » 2016: PROJEKTY WYBRANE DO REALIZACJI
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

2016: PROJEKTY WYBRANE DO REALIZACJI

Trzy projekty zostaną zrealizowane!

Od 1 do 16 października 2015 r. pełnoletni mieszkańcy Jarosławia mogli wybierać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Na liście dopuszczonej do głosowania znajdowało się 21 propozycji, z których w kwocie 600 tys. zł zmieściło się trzy z największą liczbą głosów. Łącznie wpłynęło 9549 kart, ważnych głosów było 8514.

Zrealizowane zostaną:

Kod BO21 - TACY SAMI plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych - 3328 głosów

Projekt dotyczy modernizacji i doposażenia istniejącego placu zabaw w Ogródku Jordanowskim (Park im. Bohaterów Monte Cassino) dla potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. W ramach projektu zostaną wykonane nawierzchnie bezpieczne oraz zamontowane urządzenia: zastaw integracyjny typu Jacuś, huśtawki Bocianie Gniazdo, huśtawki, karuzele, piaskownica i trampolina naziemna dla osób niepełnosprawnych, kiwaki - sprężynowce, bocianie gniazdo na sprężynie, perkusja - solar.

Wartość zadania: 200 tys. zł

Fot. M. Młynarska

Kod BO18 - Park wspinaczkowy dla dzieci w Ogródku Jordanowskim - 855 głosów

Projekt dotyczy budowy nowoczesnego, linowego parku wspinaczkowego na terenie Ogródka Jordanowskiego (Park im. Bohaterów Monte Cassino), przeznaczonego dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Dzięki temu istniejący plac zabaw zostanie uzupełniony o zestaw do wspinaczki - piramidy linowe (liny polipropylenowe na oplocie stalowym) połączone ze sobą przejściem wspinaczkowym, zakończone ślizgami, zjeżdżalniami, rurami ślizgowymi oraz wejściami. Ustawione zostaną na nawierzchni z piasku. Zaletą bardzo wytrzymałych i bezpiecznych urządzeń jest możliwość ich rozbudowy dzięki systemowi modułowemu. Liczba i rodzaj mogą być zwiększane lub zmniejszane w zależności od budżetu i dostępnego miejsca.

Wartość zadania: 200 tys. zł

Fot. M. Mlynarska

Kod BO01 - Modernizacja stadionu JKS (II etap) - 798 głosów

Projekt dotyczy modernizacji stadionu JKS pod względem funkcjonalności i poprawy jego wyglądu oraz dostosowania do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. W ramach zadania planowane są: remont instalacji C.O. w budynku JKS, budowa strefy odnowy biologicznej (siłownia, sauna itp.), utworzenie Sali Pamięci JKS, wymiana siedzisk na stadionie, nagłośnienia oraz zamontowanie systemu nawadniania murawy.

Wartość zadania: 200 tys. zł

Fot. M. Młynarska