Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(21.11.2017)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców do składania wniosków w naborze uczestników do Dziennego Domu SENIOR+
(20.11.2017)
Prosimy rodziców/opiekunów dzieci o kontakt w sprawie zapisów do Miejskiego Żłobka „Radosny Zakątek". Od nowego roku Jarosław ma nową jednostkę organizacyjną.
(15.11.2017)
Od 18 do 22 grudnia jarosławski rynek po raz kolejny stanie się tłem dla Jarmarku Bożonarodzeniowego, a centrum miasta przez blisko tydzień zagości szczególna, świąteczna atmosfera. Do współpracy zapraszamy zainteresowanych wystawców. Regulamin oraz karta uczestnictwa znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji.
(09.11.2017)
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza Mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Najciekawsze projekty zostaną zrealizowane w formie pocztówek rozsyłanych m.in. do zaprzyjaźnionych samorządów, instytucji czy organizacji. Termin nadsyłania prac mija 27 listopada br.
(22.11.2017)
18 listopada br. poznaliśmy laureatów jubileuszowego X Międzynarodowego Salonu Fotografii „Tylko Jedno Zdjęcie 2017". Na tegorocznej wystawie w Galerii Projektor Sztuki (hol Kina IKAR) można oglądać 80 najlepszych prac, z których 31 zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Tytuł „Tylko Jedno Zdjęcie 2017" jury przyznało fotografii Tadeusza Koniarza - polskiego fotografa, który jako jedyny w historii konkursu, drugi raz z rzędu zdobył najwyższą nagrodę. 10 lat międzynarodowego salonu wspólnie z organizatorami i laureatami świętował m.in. zastępca burmistrza, Dariusz Tracz.
(22.11.2017)
22 listopada br., w Sali Lustrzanej im. Marii Turzańskiej Centrum Kultury i Promocji, odbył się finał kampanii profilaktycznej "Uzależnieniom mówimy NIE", zorganizowanej dla uczniów II klas gimnazjalnych jarosławskich szkół. Akcja mająca na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na negatywne pokusy otaczającego świata już na trwałe wpisała się w kalendarz imprez profilaktycznych organizowanych w naszym mieście.
(22.11.2017)
Program TVP „Zakochaj się w Polsce" to seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o ciekawych miejscach w naszym kraju. Tomasz Bednarek prezentuje atrakcje turystyczne, a także mniej znane zakątki, które warto odwiedzić. Będzie również w Jarosławiu! Scenariusz jest już dopięty na ostatni guzik, za kilka dni powstaną sceny do odcinka, którego emisja planowana jest w kwietniu przyszłego roku.
(22.11.2017)
W piątek, 1 grudnia 2017 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(22.11.2017)
Instytut Pamięci Narodowej ogłosił ogólnopolski konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na stworzenie scenariuszy lekcji związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrodzone zostaną niebanalne pomysły na pokazanie przeszłości uczniom. Termin nadsyłania prac mija 30 listopada br.
(21.11.2017)
21 listopada przypada święto Pracowników Socjalnych. Z tej okazji Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch kieruje słowa podziękowania oraz najlepsze życzenia.
(21.11.2017)
27 listopada (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpoczną się obrady LVIII sesji Rady Miasta Jarosławia.
(20.11.2017)
„Szlachetna Paczka” to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i Rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego. Jest już dostępna baza Rodzin, które w tym roku czekają na naszą pomoc.
(20.11.2017)
Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tenisistka stołowa Parafialnego Klubu Sportowego Kolping z kolejnym międzynarodowym sukcesem! Tym razem wspólnie z reprezentacją Polski zdobyła srebrny medal w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie. Gratulujemy!
(20.11.2017)
Informujemy, że w związku z remontem ulicy Przemysłowej, w dniu dzisiejszym z powodu robót drogowych będzie odbywał się ruch wahadłowy na odcinku od ul. Pruchnickiej do bazy PKS.
(17.11.2017)
Rozsądne używanie Internetu, wiedza na temat korzyści, ale także zagrożeń wynikających z wczesnego korzystania z sieci przez uczniów szkół podstawowych to tematy zajęć i warsztatów, jakie w ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl realizuje Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 47]
Archiwum
Listopad 2017
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12