Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(21.05.2019)
Przed nami prawdziwy PORANEK ZDROWIA! 25 maja (sobota), w godz. 10.00-11.30 zapraszamy na jarosławski rynek. Plac św. Michała będzie miejscem: porad dot. zasad zdrowego żywienia i profilaktyki nowotworów u kobiet, warsztatów zielarskich, zajęć ruchowo-tanecznych, pomiarów analizy ciała, pulsu, ciśnienia, EKG. Wszystko w ramach projektu „Klucz do zdrowia - działania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi promujące zdrowy styl życia, współfinansowanego przez Gminę Miejską Jarosław".
(21.05.2019)
26 maja br. rusza XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin - największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Wśród uczestników po raz kolejny znajduje się miasto Jarosław.
(21.05.2019)
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu, informuje:
(21.05.2019)
Najbliższy piątek (24 maja) jest ostatnim dniem zgłaszania przez mieszkańców pomysłów w VI edycji budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Wypełniony formularz dostępny na naszej stronie można złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, czekamy również na propozycje wysłane pocztą i przez Internet. Do podziału jest kwota 1 miliona złotych, zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na podział środków z miejskiego budżetu. Zapraszamy!
(21.05.2019)
Kampania „Bezpieczny Maluch" to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców, której celem jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Takie spotkanie 29 maja (środa) odbędzie się również w Jarosławiu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do rejestracji on-line na www.bezpiecznymaluch.com.pl
(20.05.2019)
Miejskie Przedszkole Nr 8 M. Montessori otrzymało najlepszą ocenę za projekt zgłoszony w ramach konkursu grantowego GAZ-SYSTEM i partnera konkursu - Fundacji „Za górami za lasami" z Funduszu Naturalnej Energii. Dzięki zdobytym pieniądzom w przedszkolu powstaną fantastyczne przestrzenie dla młodych odkrywców przyrody!
(20.05.2019)
W sobotni wieczór i noc zwiedzaliśmy atrakcje i zabytki Jarosławia i okolic w ramach tegorocznej edycji Nocy Zwiedzania Rynku i Nocy Muzeów. Zainteresowanie zwiedzaniem zabytkowego ratusza bardzo mile nas zaskoczyło, gdyż z roku na rok wyraźnie rośnie. Niedostępna na co dzień wieża zegarowa wciąż jest sporą atrakcją zarówno dla jarosławian, jak i gości spoza miasta. Widoki zachwycają i stanowią idealne tło pamiątkowych fotografii. W ratuszu można było zobaczyć również salę narad, w której obraduje Rada Miasta Jarosławia, a także z bliska obejrzeć insygnia władzy. Burmistrz Waldemar Paluch witał gości w swoim gabinecie, odpowiadał na pytania i zachęcał do zwiedzania licznych miejskich atrakcji.
(20.05.2019)
W najbliższy poniedziałek, 27 maja br., o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpoczną się obrady Komisja Rewizyjna Rady Miasta Jarosławia.
(17.05.2019)
W 2019 r. upływa 4-letnia kadencja ławników sądowych. Rada Miasta Jarosławia najpóźniej w październiku dokona wyboru 6 ławników do Sądu Rejonowego w Jarosławiu na kadencję od 2020 r. do 2023 r. – w tym 3 do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy. Termin zgłaszania kandydatów mija 30 czerwca br.
(17.05.2019)
Monumentalne organy w jarosławskiej Kolegiacie będą służyły nie tylko w czasie liturgii, ale ich wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem mieszkańcy Jarosławia oraz goście będą zachwycali się podczas niedzielnych recitali organowych. W ramach cyklu koncertów „Niedziela z muzyką w Kolegiacie” zapraszamy na pierwszy recital organowy w wykonaniu dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka. Koncert odbędzie się 26.05.2019 o godz. 19.00.
(17.05.2019)
Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, który pozwala sporo zaoszczędzić w codziennym życiu m.in. podczas zakupów, w wielu instytucjach kultury, obiektach turystycznych czy centrach rozrywki. Ale nie tylko. Przypominamy, że mieszkańcy Jarosławia – posiadacze KDR (ogólnopolskiej) mogą również korzystać z 50-procentowej ulgi w opłatach za odbiór odpadów komunalnych.
(16.05.2019)
Panu Rafałowi Młynarskiemu - Głównemu Specjaliście ds. Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta Jarosławia wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci MAMY składają Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta.
(15.05.2019)
14 maja w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia przedstawiciele jarosławskich szkół podstawowych (SP 1,2,4,5,6,7,9,10,11) wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach wiosennej edycji kampanii profilaktycznej „Uzależnieniom mówimy NIE".
(15.05.2019)
W piątek, 17 maja 2019 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego (Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 6, parter, pokój nr 2). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(14.05.2019)
Już po raz ósmy Zarząd Koła Terenowego PSD w Jarosławiu, Zarząd Stowarzyszenia Diabetycy Powiatu Jarosławskiego oraz Proboszcz parafii p.w. Bożego Ciała przy Jarosławskiej Kolegiacie – ks. Marian Bocho zorganizowali Pielgrzymkę Podkarpackich Diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. W uroczystości, odbywającej się pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia, uczestniczyła Dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 34]
Archiwum