Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(02.08.2018)
30 września br. jarosławski rynek będzie metą dla dwóch biegów: Ćwierć Maratonu Jarosławskiego (10 km) oraz Jarosławskiego Biegu Niepodległości (1918 m). Na zawodników czekają pamiątkowe koszulki i specjalnie zaprojektowane medale, a na zwycięzców puchary, statuetki i nagrody.
(02.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na ilustracje do śpiewnika patriotycznego „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ”. Tradycyjnie najciekawsze projekty zostaną zrealizowane. Termin nadsyłania prac plastycznych mija 16 sierpnia 2018 r.
(01.08.2018)
1 sierpnia ruszyło głosowanie w plebiscycie Terra Flower Power. To już siódma edycja, podczas której do walki o wygraną i tytuł najpiękniej ukwieconego stanęły aż 64 miasta. Jest wśród nich także Jarosław! Organizatorzy wyłonią i nagrodzą miasta, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Plebiscyt to również podsumowanie całego roku prac nad tym, by nasza miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna. Głosować można do 22 sierpnia. Zachęcamy!
(13.08.2018)
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Aaba - wieloletniego Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, zaangażowanego w rozwój kultury w mieście i powiecie, inicjatora przedsięwzięć artystycznych, szczególnie w dziedzinie teatru, fotografii i sztuk plastycznych. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie, Bliski i Przyjaciołom składają Burmistrz Miasta Jarosławia wraz z Pracownikami Urzędu oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia wraz z Radnymi.
(13.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Dowódca Garnizonu Jarosław zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 14 sierpnia (wtorek) na jarosławskim rynku. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 11.00, a tuż przed nim nad centrum miasta zaplanowano pokaz lotniczy Cellfast Flying Team. Czekają też inne atrakcje.
(10.08.2018)
Od najbliższego poniedziałku (13 sierpnia) wykonawca rozpocznie remont miejskiego parkingu przed dworcem PKP. W pierwszym etapie prace będą obejmowały wymianę krawężników, w dalszym wykonanie nowej nawierzchni. W związku z inwestycją, do końca sierpnia wystąpią utrudnienia w użytkowaniu parkingu. Kierowców prosimy o wyrozumiałość.
(08.08.2018)
13 sierpnia br. o godz. 9.00 w sali narad Ratusza rozpoczną się obrady LXX nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia. W porządku znajduje się 9 projektów uchwał, w tym m.in. w sprawie realizacji grantu pn. „Jarosław w sieci" w ramach projektu „W sieci bez barier", w sprawie aplikowania Gminy Miejskiej Jarosław we współpracy z Gminą Pawłosiów o środki z EFRR, czy zmian w uchwale ws. nadania statutu miejskiej bibliotece.
(07.08.2018)
Burmistrz miasta wydłużył termin zgłaszania kandydatów do „Jarosława 2018”. To nagroda przyznawana raz w roku osobom, instytucjom, firmom czy organizacjom za szczególne osiągnięcia w roku poprzednim lub za całokształt działalności na rzecz miasta. Wnioski można składać do 10 sierpnia włącznie. Zapraszamy!
(07.08.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (7.08) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 402 osoby, 24 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(07.08.2018)
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego miasta jest rekordowa nie tylko ze względu na milionową kwotę przeznaczoną na zadania, ale również liczbę propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. Wpłynęło 81 projektów – inwestycji, wydarzeń sportowych, działań społecznych i edukacyjnych. Lista wszystkich znajduje się w zakładce poświęconej BO. Do 4 września trwa weryfikacja formularzy, a od 8 września ruszy głosowanie. Dziękujemy mieszkańcom oraz organizacjom za tak liczne zaangażowanie!
(07.08.2018)
16 sierpnia br. planowane jest kolejne posiedzenie Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Miasta. Początek o godz. 14.00 w sali narad Ratusza, Rynek 1, II piętro.
(06.08.2018)
Wakacje na półmetku. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizujemy m.in. turnieje siatkówki, piłki nożnej, czy spływ kajakowy. Można wziąć udział również w zajęciach prowadzonych przez animatorów z crossfitu, streetball, siatkówki plażowej i halowej oraz atletyki terenowej. Zachęcamy do aktywnego spędzenia letniego wypoczynku.
(03.08.2018)
Wyjątkowy akcent na jarosławskim rynku w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Do końca sierpnia w centrum naszego miasta można oglądać ciekawie zaaranżowaną wystawę plenerową „Powstała by żyć", przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Jarosław jest trzecim miastem w Polsce, po stolicach kraju i naszego województwa, w którym prezentowana jest ekspozycja. W piątek (3.08) jej otwarcia dokonali dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie oraz burmistrz Waldemar Paluch. Gospodarz miasta wręczył współorganizatorowi wydarzenia pamiątkowy obraz przedstawiający pierwszy mural historyczny w Jarosławiu odsłonięty 9 czerwca br.
(03.08.2018)
Po kilku latach prac konserwatorskich, prowadzonych przez Jacka Bęsia przy prospekcie organowym w jarosławskiej kolegiacie, instrument zabrzmiał w pełnej okazałości. 2 sierpnia br. jego poświęcenia dokonał abp Adam Szal - metropolita przemyski podczas Mszy św., w której uczestniczył m.in. burmistrz miasta Waldemar Paluch z małżonką. Po liturgii mogliśmy wysłuchać koncertu improwizowanego w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego - światowej sławy organisty i mistrza improwizacji z Raciborza. Następnego dnia, w ramach cyklu „Burmistrz zaprasza”, z koncertem organowym wystąpił Michał Daleszczyk.
(03.08.2018)
Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje czy przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, a dwa lata temu zmianie uległa formuła jej przyznawania. W scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich. Podobnie będzie i tym razem. Do 5 sierpnia br. można zgłaszać kandydatury. Serdecznie zapraszamy!
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 30]
Archiwum