Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(30.03.2020)
Ze względu na kwarantannę społeczną zmianie ulegają terminy i sposób składania oświadczeń woli przez rodziców, których dzieci zakwalifikowały się w pierwszym terminie do szkoły, przedszkola, czy żłobka. Rekrutacja uzupełniająca zostaje także przesunięta.
(07.04.2020)
Na płycie jarosławskiego rynku Wykonawca realizuje kolejne etapy inwestycji zgodnie z harmonogramem. Pracom ziemnym prowadzonym pod stałym nadzorem archeologicznym towarzyszą odkrycia, które dostarczają ciekawych informacji na temat dawnego życia w naszym mieście. W ostatnim czasie na głębokości 240 cm odnaleziono dwie dobrze zachowane wodociągowe drewniane rury, z wydrążonym wnętrzem i z zachowanym pełnym łączeniem obu elementów. Odkrycie wskazuje na ówczesną zamożność i wysoki poziom cywilizacyjny Jarosławia. Udogodnienia takie nie były wówczas normą w miastach tej wielkości. Podobne znaleziono w Pleszewie w 2018 r. oraz w Bydgoszczy. Ciekawostką jest, że te odnalezione w Jarosławiu są kompletne, z zachowaniem systemu łączenia ich zarówno wzdłuż, jak i układania dodatkowych nad nimi.
(07.04.2020)
Od czwartku, tj. 9 kwietnia do odwołania na terenie cmentarzy komunalnych w Jarosławiu może przebywać ograniczona liczba osób.
(06.04.2020)
W Wielki Piątek, 10 kwietnia br. Urząd Miasta Jarosławia będzie czynny do godz. 13.00.
(06.04.2020)
Ze względów bezpieczeństwa informujemy, iż wizyta krwiobusa na jarosławskim rynku oraz pierwsza w tym roku akcja „Ulica Zdrowia” zaplanowane na 7 kwietnia zostają odwołane. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zostaje zawieszona do odwołania. W związku z powyższym, nieodpłatne porady prawne w jarosławskim ratuszu zostają ODWOŁANE. Będziemy Państwa informować o nowych terminach, za niedogodności przepraszamy.
(03.04.2020)
Kolorowe kompozycje kwiatowe z ponad 5 tysięcy sztuk bratków pojawiły się w gazonach, na skwerach, placach czy miejskich klombach. Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zadbało, by mimo epidemii koronawirusa, nie zabrakło wiosennego akcentu przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Spółka odpowiada również za pielęgnację roślin oraz zmianę aranżacji w kolejnych miesiącach.
(03.04.2020)
Miasto zakupiło 100 laptopów oraz 16 urządzeń umożliwiających dostęp do Internetu na kwotę prawie 125 tys. zł. Na ten cel pozyskano dofinansowanie ministerialne. Sprzęt będzie użyczany uczniom nieposiadającym komputera, w związku z realizacją zdalnego nauczania.
(03.04.2020)
Tenisiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław po raz drugi w historii zostali Drużynowym Mistrzem Polski. W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju, Zarząd PZTS zdecydował o zakończeniu rozgrywek LOTTO Superligi i przyznaniu złotych medali podopiecznym Kamila Dziukiewicza.
(03.04.2020)
Zawiadomienia o zmianie stawki za śmieci, nowy wzór deklaracji, podstawa prawna - zainteresowanym Mieszkańcom wyjaśniamy wątpliwości związane z gospodarką odpadami w mieście.
(02.04.2020)
Jarosławski pakiet dla przedsiębiorców to także zwolnienie z opłaty za odbiór odpadów komunalnych po zawieszeniu działalności. Wystarczy złożyć nową deklarację!
(02.04.2020)
Dzisiaj mija 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – Wielkiego Polaka, Papieża, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. 2020 rok został ustanowiony przez Radę Miasta Jarosławia „Rokiem Św. Jana Pawła II".
(31.03.2020)
Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. odpowiada za realizację jednego z punktów ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Jarosławia PAKIETU WSPARCIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW! Co to oznacza?
(31.03.2020)
Na serwisie Rzeczypospolitej Polskiej został opublikowany najnowszy komunikat dotyczący kolejnych ograniczeń w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszono działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?
(31.03.2020)
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju oraz zmianą rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. zaostrzającą regulacje prawne w tej kwestii, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Jarosławia, a także w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo pracowników Urzędu Miasta Jarosławia informujemy, że od dnia 25 marca do odwołania, Urząd Miasta Jarosławia nie prowadzi obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientami.
(31.03.2020)
Jarosławski pakiet dla przedsiębiorców to realne wsparcie w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Poinformował o nim dzisiaj Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który od kilku dni prowadził rozmowy z przedsiębiorcami, aby wybrać możliwie najskuteczniejsze rozwiązania wspierające lokalny biznes i miejsca pracy. "Mam nadzieję, że te proponowane działania zminimalizują koszty wszechobecnej pandemii i przede wszystkim zapobiegną likwidacjom miejsc pracy. Liczę także na to, że zostaną wprowadzone zmiany w prawie, które pozwolą samorządom na poszerzenie oferty pomocy dla przedsiębiorców, bowiem nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych środków" - podkreśla burmistrz.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 33]
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30