Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(10.08.2017)
Turyści, wędrowcy! Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat wędrowania. Przekazane przez Was opinie pomogą w przygotowaniu nowego produktu turystycznego w Karpatach pn. Wędrowanie bez plecaka - zachęca Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.
(10.08.2017)
Lionfitness rozpoczyna kolejną edycję wspierania lokalnych społeczności w propagowaniu zdrowego trybu życia. W ramach programu Ruszaj się z Lionfitness, eksperci – wykwalifikowani dietetycy i trenerzy, opracowują diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz plany treningowe – uwzględniając możliwości danej osoby. Zainteresowani mieszkańcy Jarosławia i okolic chcący wprowadzić istotne zmiany w swoim trybie życia, otrzymają wsparcie ekspertów oraz bezpłatny dostęp do diety i treningu on-line.
(08.08.2017)
30 lipca br. jarosławski rynek już po raz kolejny gościł uczestników 6. edycji zlotu i 4. edycji rajdu Drynda Globetrotter 2017. Celem tegorocznej wyprawy fanów zabytkowych i klasycznych pojazdów stało się Jezioro Como we Włoszech. Po drodze odwiedzali miasta w Polsce i poza jej granicami, począwszy od Krosna, poprzez Racibórz, Kamienną Górę, Pragę, Ingolstadt, Schwangau, Poschiavo, aż do Como jako mety rajdu. Ponad 2 tys. kilometrów drogi i 17 załóg połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w mijanych miastach i miasteczkach.
(08.08.2017)
W poniedziałki Urząd Miasta Jarosławia ma wydłużony czas pracy do godz. 18.00. Wyjątkowo będzie 14 sierpnia br. W przeddzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święta Wojska Polskiego zapraszamy w godz. 7.30-15.30.
(08.08.2017)
7 sierpnia br. Jacek Stalski oficjalnie objął stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Umowę podpisał wczoraj w obecności burmistrza Waldemara Palucha. W gabinecie gospodarza miasta złożył też ślubowanie. Dotychczasowy dyrektor, Piotr Pajda pełni funkcję zastępcy i o taką zmianę poprosił jeszcze w lipcu z istotnych względów osobistych.
(07.08.2017)
Popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Jarosławia jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu połączona z promocją kultury fizycznej i budowaniem właściwych relacji interpersonalnych to podstawowe założenia otwartego "Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia”, którego głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adolfa Dietziusa w Jarosławiu.
(03.08.2017)
Wielkimi krokami zbliża się IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. W tym roku festiwal będzie przebiegał nieco inaczej niż poprzednio, ponieważ już w sierpniu rozpoczynają się pierwsze wydarzenia kulturalne. Na początek 3 sierpnia (czwartek) wernisaż wystawy fotograficznej „Polesia czar i gorycz" oraz projekcja filmu „Księżniczka z Leicą" w reż. Iourija Gorouleva. Następnego dnia w miejskiej bibliotece zostanie wyświetlony drugi film I. Gorouleva, poświęcony postaci ks. kard. K. Świątka. Kolejne festiwalowe wydarzenia już we wrześniu. Szczegóły niebawem.
(02.08.2017)
Pierwsza niedziela września br. (03.09) upłynie w Jarosławiu pod hasłem Jarosławskiego Święta Biegowego. W tym dniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Jarosławska Grupa Biegowa "Sokół" przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia, zorganizują dla wszystkich zainteresowanych zawody biegowe w pięciu różnych kategoriach.
(02.08.2017)
Koniec lipca dla UKS TRAMP Jarosław był bardzo udany. Zawodniczki reprezentujące nasz klub w stolicy na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie, wywalczyły I miejsce oraz tytuł zespołowych mistrzyń Olimpiady. Gratulujemy!
(02.08.2017)
Już tylko trzy dni pozostało na złożenie wniosku o przyznanie Nagrody Burmistrz Miasta Jarosławia - JAROSŁAWA 2017. W tym roku będzie to XXIII edycja, ale dopiero druga kiedy Burmistrz Miasta przyznaje jedną statuetkę. Znają Państwo ludzi, instytucje, firmy, organizacje szczególnie zaangażowanych w rozwój naszego miasta? Osoby aktywne, pasjonatów, których dorobek wart jest docenienia? Zachęcamy do zgłaszania kandydatur. Termin mija 4 sierpnia br.
(02.08.2017)
1 VIII 1944 roku Warszawa wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Rozpoczęło się Powstanie Warszawskie, które miało trwać zaledwie kilka dni, a trwało aż 63 i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Walka była nierówna, ale bardzo zacięta.
(02.08.2017)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi - to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać wczoraj (1.08) w ramach akcji „Ulica zdrowia". Były też porady dietetyka, pielęgniarki oraz punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki". Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu 179 osób, 19 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku.
(01.08.2017)
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia najwyższa temperatura występuje w godz. 15.00-18.00, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe. Zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godz. 12.00-13.00. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu.
(01.08.2017)
1 sierpnia ruszyło głosowanie w plebiscycie Terra Flower Power. To już szósta edycja, podczas której do walki o wygraną i tytuł najpiękniej ukwieconego stanęły aż 83 miasta. Jest wśród nich także Jarosław! Organizatorzy wyłonią i nagrodzą miasta, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Plebiscyt to również podsumowanie całego roku prac nad tym, by nasza miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna. Głosować można do 21 sierpnia. Zachęcamy!
(01.08.2017)
Podczas poniedziałkowej (31 lipca) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia obradowało 16 radnych, podjęto 13 uchwał, a odrzucono dwa powiązane ze sobą projekty: w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie i realizację przez Gminę Miejską Jarosław projektu partnerskiego pn. „Dobra droga - lepsza dostępność", który zakładał pozyskanie środków zewnętrznych na remont ul. Kraszewskiego oraz projekt w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2017 rok.
Strona: «  1 | 2 | 3      [strona 3 z 3 - wszystkich aktualności: 45]
Archiwum
Listopad 2017
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12