Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(17.11.2017)
Mecz w ramach trzecioligowych rozgrywek piłki nożnej JKS 1909, drugoligowe spotkanie piłkarek ręcznych TS MKS „SAN” oraz zawody piłki siatkowej juniorek i młodziczek MKS „SAN – PAJDA” Jarosław to wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
(17.11.2017)
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim konieczność ogrzewania naszych mieszkań. Niestety to, co wrzucamy do naszych pieców ma ogromny wpływ na jakość powietrza. Wynikiem tego są czynności podjęte przez Straż Miejską, mające na celu sprawdzanie urządzeń grzewczych pod względem wykorzystywania właściwego opału. Podczas kontrolnej wizyty, każdy właściciel posesji otrzymuje także ulotkę informującą o konsekwencjach palenia odpadami.
(16.11.2017)
W ramach partnerskiej współpracy Jarosławia i Svidnika, dzieci z naszego miasta mogły wziąć udział w Turnieju miast imienia Vasiľa Biroša, zorganizowanym 10 listopada br. na Słowacji. Do sportowej rywalizacja stanęli m.in. młodzi zawodnicy JKS Jarosław rocznik 2007 i 2008. Czarno-niebieska drużyna zajęła II miejsce.
(15.11.2017)
Od kilkunastu lat, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście organizowane są nie tylko uroczystości patriotyczne, ale i wydarzenia sportowe. W miniony weekend uczestnicy turniejów piłki nożnej służb mundurowych i szachowego oraz mistrzostw w badmintonie, po raz kolejny walczyli o nagrodę i puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujmy za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego.
(15.11.2017)
Od 18 do 22 grudnia jarosławski rynek po raz kolejny stanie się tłem dla Jarmarku Bożonarodzeniowego, a centrum miasta przez blisko tydzień zagości szczególna, świąteczna atmosfera. Do współpracy zapraszamy zainteresowanych wystawców. Regulamin oraz karta uczestnictwa znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji.
(15.11.2017)
W miniony poniedziałek (13.11) finaliści Turnieju Poetyckiego o Laur Impresji w Miejskim Ośrodku Kultury odebrali nagrody. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Double G z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Młodzi muzycy poderwali do tańca i śpiewu całą salę. Młodzież z jarosławskich szkół bawiła się znakomicie.
(15.11.2017)
18 listopada poznamy najlepszych fotografów X Międzynarodowego Salonu Fotografii „Tylko Jedno Zdjęcie 2017". Ten prestiżowy konkurs swoim patronatem od kilku lat obejmuje Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrz Miasta Jarosławia. Na tegorocznej wystawie w Galerii Projektor Sztuki (hol Kina IKAR) znajdzie się 80 najlepszych prac, spośród 240 nadesłanych.
(14.11.2017)
Rok przed zbliżającą się okrągłą 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, jarosławianie już po raz trzeci swoją radość i patriotyzm wyrażali głównie na rynku, w niecodziennej wieczornej scenerii ratusza oświetlonego w biało-czerwonych barwach. „Nasi przodkowie, jak my dziś, gromadzili się na jarosławskim rynku, komentowali wydarzenia, cieszyli się z pokoju, który dawał nadzieję. Pokolenia patriotów walczyły, ale też pracowały u podstaw przez 123 lata zaborów, nad zachowaniem polskości, tradycji, kultury, języka, historii. Patriotyzm wyrażał się wówczas nie tylko gotowością do zrywów powstańczych, ale kto wie, czy nie przede wszystkim, w niestrudzonym, codziennym kultywowaniu polskości, wychowaniu dzieci w poszanowaniu tradycji, pracy i nauce, bogaceniu się i tym samym wzmacnianiu żywiołu polskiego na przekór zaborcom” - powiedział w ten szczególny dzień burmistrz Waldemar Paluch.
(14.11.2017)
W dniach 6-14 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Czystego Powietrza” zorganizowała Tydzień Ekologiczny. Celem wydarzenia zainicjowanego przez Agnieszkę Niemiec oraz Annę Dąbrowską było kształtowanie postaw proekologicznych, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie honorowym Patronatem objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(13.11.2017)
W Miejskim Przedszkolu Nr 8 Marii Montessori prowadzone były warsztaty edukacyjne tematycznie związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, tradycjami narodowymi i atrakcjami turystycznymi w naszym kraju. Warsztaty okazały się bardzo ciekawą lekcją historii i geografii.
(13.11.2017)
Dzik Bajzelik grasował i śmiecił w Jarosławiu tylko przez chwilę. Na szczęście został schwytany i teraz rozprawi się z nim królik Jarosz, prokurator. A przy okazji opowie małym i dużym czytelnikom o korzyściach płynących z poprawnej segregacji śmieci oraz o tym, dlaczego warto dbać o środowisko. Dzieci z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych mają już okazję poznać znacznie więcej bohaterów, którzy pojawiają się w dwóch naszych wydawnictwach proekologicznych. Mamy nadzieję, że kolorowa forma i rymowana treść z przesłaniem zainteresują najmłodszych.
(13.11.2017)
Kolejny pracowity weekend tenisistów stołowych PKS-u Kolping FRAC Jarosław. Tym razem młodzicy i młodziczki rywalizowali w Bilczy podczas II Grand Prix. Najlepiej wypadła Anna Brzyska, która dotarła do finału i po dwóch turniejach Grand Prix Polski jest liderem w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!
(11.11.2017)
10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpili tegoroczni finaliści Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku 2017". Podczas przesłuchań zaprezentowało się 21 solistów i 7 zespołów. Laureatom nagrody wręczyła m.in. córka kompozytora, Jadwiga Spiradek.
(10.11.2017)
W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w ramach imprez towarzyszących obchodom, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Jest to cykliczna impreza sportowa odbywająca się tradycyjnie w tym okresie już od kilkunastu lat.
(10.11.2017)
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia zwołanej na dzień 9 listopada br. w obecności 16, a następnie 17 radnych, podjęto 6, z zaplanowanych w porządku obrad 9 projektów uchwał.
Strona: ««  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  »  »»     [strona 7 z 52 - wszystkich aktualności: 769]
Archiwum