Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(03.11.2017)
„Zabytkomania 2017” to tytuł konkursu organizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Narodowy Instytut Dziedzictwa. W konkursie pojawił się też akcent jarosławski. Zachęcamy do obejrzenia filmów, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha.
(03.11.2017)
Piłka nożna, siatkówka oraz koszykówka to dyscypliny sportowe, w ramach których rozgrywane będą zawody w nadchodzący weekend sportowy.
(03.11.2017)
Oprócz działań Policji w ramach akcji „Znicz 2017”, 1 listopada strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2025 w okolicy jarosławskich cmentarzy rozdawali odblaski. Urząd Miasta przygotował dla mieszkańców ponad tysiąc opasek i zawieszek odblaskowych oraz ulotek informacyjnych. Duże zainteresowanie sprawiło, że rozpoczęta o godz. 16.00 akcja, bardzo szybko zakończyła się sukcesem. Świećmy przykładem!
(02.11.2017)
Po raz kolejny na trzech lwowskich cmentarzach: Janowskim, Łyczakowskim i Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich) zapłonęły biało-czerwone znicze zebrane w Jarosławiu. Akcję zorganizowało Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich działające w naszym mieście. Światełka pamięci rozbłysnęły na polskich grobach jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych. Do akcji przyłączyły się także miejskie placówki oświatowe – szkoły podstawowe, przedszkola oraz mieszkańcy. Dziękujemy!
(01.11.2017)
1 listopada br. w godz. 8.00-14.00 organizatorzy, współorganizatorzy i liczni wolontariusze u bram Starego Cmentarza w Jarosławiu kwestowali na rzecz ratowania zabytków jednej z najstarszych nekropolii w Europie oraz na rzecz polskiego cmentarza w Jaworowie na Ukrainie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieszkańcy Jarosławia oraz goście odwiedzający swoich bliskich pochowanych na jarosławskim cmentarzu, po raz kolejny pokazali ogromne zainteresowanie losami naszych zabytków i troskę o ich przetrwanie. Każda forma wsparcia jest krokiem przybliżającym do ocalenia kolejnych, cennych pod względem historycznym i artystycznym, pomników oraz nagrobków.
(31.10.2017)
1 listopada br., w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”, pod jarosławskimi cmentarzami przeprowadzona zostanie akcja „Jestem widoczny - jestem bezpieczny”.
(31.10.2017)
30 października był bardzo ważnym dniem dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi, która jako pierwsza spośród jarosławskich placówek, po reformie oświaty (wcześniej PG nr 1) otrzymała nowy sztandar. Wczoraj poświęcenia sztandaru w kościele NMP Królowej Polski dokonał ks. Krzysztof Szczygielski, a w szkole przed jednym z najważniejszych symboli, ślubowanie złożyli pierwszoklasiści oraz ich rodzice. Radość z tego wydarzenia wspólnie z uczniami, nauczycielami i rodzicami dzielili: Antoni Lotycz – przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta, burmistrz miasta Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska.
(30.10.2017)
Informujemy, że mając na względzie bezpieczeństwo uczniów, decyzją dyrektora szkoły zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 6 w dniu 31.10 2017 r. zostają odwołane z powodu znalezienia pocisków moździerzowych podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie boiska szkolnego.
(30.10.2017)
Młodzież PKS-u Kolping FRAC Jarosław, po raz kolejny udowodniła klasę przy stole. Tym razem młodzi tenisiści stołowi rywalizowali podczas 2. Grand Prix Podkarpacia Młodziczek i Młodzików (28.10). Świetnie wypadł Dawid Jadam, który zdobył srebrny medal. W dobrym stylu tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC zaprezentowali się też podczas 1. Grand Prix Polski w Gdańsku (27-29.10). Patryk Zatówka przegrał dopiero w finale, a Mateusz Czernik zajął dobre, 13. miejsce. To dobry prognostyk przed derbami Podkarpacia.
(30.10.2017)
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Pelsa - Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarosławiu w latach 2002-2015. Zmarł 27 października br.
(30.10.2017)
29 października br. Parafia pw. św. Brata Alberta Jarosław-Szówsko świętowała 25 lat swojego istnienia. W 1992 r. została wydzielona z trzech okolicznych parafii: pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku oraz parafii pw. św. Michała Archanioła w Surochowie.
(30.10.2017)
27 października podsumowaliśmy XVI edycję Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Za najlepsze recytacje twórczości jarosławskiego poety oraz twórczości Barbary Mazurkiewicz wręczone zostały statuetki oraz nagrody. W wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza, Dariusz Tracz.
(30.10.2017)
Informujemy, że 1 listopada br. autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Jarosławiu będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy, a dodatkowa linia nr 9 według sobotniego rozkładu jazdy.
(29.10.2017)
Do 2 listopada potrwa akcja „Znicz 2017”. Jarosławscy policjanci w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem. Patrole zwracać będą uwagę m.in. na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i ich oświetlenie a także udzielać informacji o zmianach w organizacji ruchu i miejscach parkingowych wokół cmentarzy.
(27.10.2017)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonały kolejne etapy prac remontowo-konserwacyjnych, dzięki którym poprawia się funkcjonalność i estetyka jarosławskich nekropolii. Remont zabytkowej głównej bramy prowadzącej na Nowy Cmentarz, wybrukowanie wielu alejek, zagospodarowanie zieleńca na Starym Cmentarzu to zaledwie część zadań zrealizowanych w tym roku przez PGKiM i JPK. Przed Dniem Wszystkich Świętych PWiK utwardziło też plac w sąsiedztwie Nowego Cmentarza.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 44 - wszystkich aktualności: 648]
Archiwum
Listopad 2017
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12