Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(22.01.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich zapraszają na VI Podkarpackie Imieniny Krystyn, które w tym roku odbędą się w Jarosławiu w dniach 17-18 marca. Zrodzona na Podkarpaciu tradycja organizowania święta Krystyn wpisuje się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa. Do tej pory, dzięki gościnności samorządów terytorialnych, spotkania Krystyn odbyły się kolejno w Łańcucie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Przemyślu oraz Osieku Jasielskim. W tym roku, na zaproszenie burmistrza W. Palucha, Krystyny w połowie marca będą gościły w Jarosławiu.
(05.01.2018)
Powstał pierwszy mobilny przewodnik po Jarosławiu i Svidniku! To całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno turystom jak i mieszkańcom. Aplikacja ułatwi użytkownikowi pozyskiwanie ciekawych informacji, ale sprawi również, że poznawanie obu miast stanie się niezapomnianą przygodą. Polecamy również audioprzewodnik, grę miejską czy nową stronę turystyczną www.jaroslaw-svidnik.pl. To efekt bardzo dobrej współpracy z naszym słowackim partnerem w ramach kolejnego dofinansowanego projektu pn. „Mistyka Karpackich Miast - Tworzenie Produktu Turystycznego Miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika".
(30.01.2018)
15 radnych obecnych na sesji budżetowej w dniu 25 stycznia br. głosowało za przyjęciem uchwały budżetowej w kształcie uwzględniającym poprawki poszczególnych radnych, zgłoszone w czasie trwania obrad. 4 członków Rady Miasta Jarosławia wstrzymało się od głosu. Budżet miasta został uchwalony z dochodami na poziomie ponad 155 mln zł, wydatkach na kwotę ponad 170 mln zł i deficycie ok. 15 mln zł. To budżet z rekordowymi inwestycjami zaplanowanymi na prawie 35 mln zł.
(30.01.2018)
Jutro, 31 stycznia przypada 69. rocznica śmierci mjra Władysława Koby – jarosławianina, Żołnierza Wyklętego, oficera WP, żołnierza ZWZ-AK, ostatniego prezesa Zrzeszenia WiN Okręgu Rzeszów. To właśnie sprzed pomnika Majora 4 marca br. wyruszy, organizowany od kilku lat w naszym mieście, Bieg Tropem Wilczym.
(30.01.2018)
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej - przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
(30.01.2018)
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu od 1 lutego br. zmienia godziny pracy instytucji.
(30.01.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia przypomina, że 31 stycznia 2018 roku upływa termin składania oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2017 oraz uiszczenia przez przedsiębiorców pierwszej raty opłaty za posiadane zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
(29.01.2018)
Jarosławscy tenisiści stołowi świetnie rozpoczęli rundę rewanżową LOTTO Superligi. Podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza w dobrym stylu ograli Morliny Ostróda i awansowali na fotel lidera najlepszej ligi Europy!
(29.01.2018)
Trwa bezpłatny ogólnopolski Program Nowoczesna Fizykoterapia Indywidualna (NFI). Mieszkańcy Jarosławia i okolic będą mogli z niego skorzystać bez skierowań w gabinecie rehabilitacyjnym przy ul. Kraszewskiego 29.
(29.01.2018)
Od 120 lat Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu patronuje Adam Mickiewicz. 26 stycznia br. w rocznicę nadania placówce imienia wieszcza, społeczność szkolna zorganizowała uroczystość z programem artystycznym, który miał przyjemność obejrzeć m.in. zastępca burmistrza, Dariusz Tracz.
(26.01.2018)
Pod takim hasłem Podziemne Przejście Turystyczne przygotowało specjalną, zimową ofertę. Oznacza to, że dzieci mogą już planować ferie, które w naszym województwie rozpoczynają się 29 stycznia. Podczas dwutygodniowej przerwy, uczniowie będą mogli zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Czas ten jednak wcale nie musi oznaczać nudy. Liczne warsztaty, zajęcia i inne atrakcje przygotowały placówki oświatowe, kulturalne i sportowe. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku!
(25.01.2018)
Wczoraj, 24 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie nowego miejskiego żłobka, a już dzisiaj 40-cioro maluchów może miło i bezpiecznie spędzać czas w „Radosnym Zakątku”.
(25.01.2018)
Zawody ekstraklasowych tenisistów stołowych, drugoligowych piłkarek ręcznych oraz wicelidera siatkarskich rozgrywek podkarpackiej ligi juniorek, to główne wydarzenia sportowe nadchodzących dni w Jarosławiu.
(25.01.2018)
26 stycznia jest ostatnim dniem nauki dla uczniów przed zimową przerwą semestralną. Tradycyjnie dla najmłodszych (klasy 0-I) samorząd przygotował blisko 700 kolorowanek, których bohaterowie podpowiedzą dzieciom, w jaki sposób beztrosko i radośnie spędzić ferie.
(25.01.2018)
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu, Nikola Kamińska wykazała się niezwykłym opanowaniem w chwili zagrożenia życia. Gdy w poniedziałek (15.01.2018 r.) wieczorem, matka dziewczynki zasłabła po kąpieli, 10-latka natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Za odwagę oraz odpowiedzialność jakimi się wykazała otrzymała od burmistrza Waldemara Palucha podziękowania, gratulacje i upominki.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5  »       [strona 1 z 5 - wszystkich aktualności: 61]
Archiwum