Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(05.07.2018)
11 lipca br. (środa) o godz. 13.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpocznie się czwarte posiedzenie Jarosławskiej Rady Seniorów.
(04.07.2018)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowany jest do letniego sezonu. Od 3 lipca br. można już korzystać z odkrytej pływalni, choć wszyscy czekamy na wyższe temperatury, by w pełni cieszyć się wakacjami czy urlopem. Jedno jest pewno - w upalne dni ochłodę będzie można znaleźć m.in. na basenie przy ul. Sikorskiego 5. W ubiegłym roku podczas letnich miesięcy obiekt odwiedziło ponad 8 tysięcy osób, w tym blisko 870 posiadaczy Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny.
(04.07.2018)
W piątek, 13 lipca 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(04.07.2018)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w akcji informacyjnej „Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS”. 13 lipca br. w godz. 10.00-14.00, w rzeszowskim oddziale oraz sześciu jednostkach terenowych - również w Jarosławiu, eksperci udzielą wyjaśnień np. jakie warunki powinny być spełnione, by otrzymać świadczenia oraz w jaki sposób są wyliczane.
(04.07.2018)
5 lipca (czwartek) w sali narad jarosławskiego ratusza o godz. 10.00 rozpocznie obrady Komisja Rewizyjna Rady Miasta Jarosławia.
(04.07.2018)
Jak co roku dla wszystkich dzieci, które spędzają wakacje w mieście, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry przygotowała atrakcyjną ofertę kulturalną. Tym razem placówka zachęca co wspólnych, wakacyjnych podróży po regionie, ciekawych zakątkach przyrody i architektury, ale nie tylko - czeka również świat podkarpackich bajek, legend i opowieści. Dodatkowo przypominamy, że w związku z letnim harmonogramem, zmianie uległy godziny otwarcia biblioteki dla czytelników.
(03.07.2018)
W ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki narządu słuchu” firma MARMED – partner jarosławskiej akcji „Ulica zdrowia” zaprasza na bezpłatne badania. Celem programu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o profilaktyce narządu słuchu. Badania są pierwszym krokiem do zapobiegania i wczesnego wykrywania zaburzeń. 6 lipca br. w Szówsku (ul. Zamojska 14, Delikatesy Piotruś Pan) w godz. 8.00-15.00 będzie można bezpłatnie skorzystać z badań w mobilnym centrum badań.
(03.07.2018)
W ramach podpisanego dziś porozumienia (3.07) między Gminą Miejską Jarosław, a Stowarzyszeniem „Jarosławskie Amazonki” Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch przekazał na ręce członków stowarzyszenia materiały edukacyjne w postaci modeli anatomicznych piersi, które będą pomocne w działaniach mających na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań na raka piersi.
(03.07.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, czy porady dietetyczne to zakres bezpłatnych badań, jakie można było wykonać dzisiaj, 3 lipca, w ramach akcji „Ulica zdrowia", prowadzonej przez Urząd Miasta Jarosławia. Przedsięwzięcie przyciągnęło w tym miesiącu ponad 454 osoby, z których 18 oddało krew w mobilnym punkcie usytuowanym na rynku.
(03.07.2018)
2 lipca br. ruszył I turnus półkolonii organizowanych po raz kolejny przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci po mianowaniu na uczestników półkolonii i wzajemnym zapoznaniu się, spędziły dzień w miejskiej bibliotece na wspólnych grach i zabawach. Podczas czterech pięciodniowych turnusów zaplanowano szereg atrakcji i zajęć, animacje na świeżym powietrzu, zwiedzanie atrakcji naszego miasta oraz wycieczki do Kresowej Osady, Radawy czy Wapowiec.
(02.07.2018)
W uroczystym przekazaniu ppłk. Januszowi Niedźwiedziowi dowodzenia dywizjonem stacjonującym w Jarosławiu wzięli udział m.in. zastępcy burmistrza: Wiesław Pirożek oraz Dariusz Tracz.
(02.07.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można wykonać co miesiąc, w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Są też prowadzone porady m.in. przez Jarosławskie Amazonki. Już jutro, 3 lipca kolejny termin, zapraszamy od godz. 9.00. Przez ostatnie trzy miesiące przebadało się blisko 900 osób, a ponad 50 oddało krew w mobilnym punkcie poboru na rynku.
(02.07.2018)
Podczas tegorocznych Dni Jarosławia na miłośników kwiatów czekała niespodzianka. Odwiedzający rynek już po raz kolejny mieli okazję przyłączyć się do akcji „Polska w kwiatach”. Tego samego dnia (30.06) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Burmistrza Miasta Jarosławia „Kwitnąca Dzielnica 2018”.
(02.07.2018)
Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego „Piękne Pogranicze”, zorganizowanego w ramach projektu „Eskapady na książęcym szlaku". Burmistrz miasta Waldemar Paluch zaprosił do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych z Przemyśla, Przeworska, Łańcuta i Jarosławia, a 28 czerwca br. w sali narad Ratusza wręczył nagrody zwycięzcom. Konkurs był dodatkową inicjatywą, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego w partnerstwie ze słowackim miastem Svidnik.
(02.07.2018)
Kapryśna i zaskakująca co chwilę pogoda, na przemian słońce, chmury, deszcz, czy nieprzyjemny wiatr, nie przeszkodziły mieszkańcom w uczestniczeniu w weekendowych koncertach i konkursach podczas Dni Jarosławia na rynku.
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 2 z 26 - wszystkich aktualności: 387]
Archiwum