Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(24.04.2018)
W związku z organizacją zbliżających się wydarzeń kulturalnych oraz uroczystości patriotycznych, od 26 kwietnia do 12 maja jarosławski rynek częściowo zostanie wyłączony z ruchu samochodowego. Ograniczenia będą dotyczyć także m.in. fragmentu ul. 3 Maja, podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.
(24.04.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 2 maja wykonamy wspólne zdjęcie z 30-metrową flagą, zaś 3 maja uroczystości odbędą się w kościele pw. NMP Królowej Polski oraz przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja.
(23.04.2018)
Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do wspólnego świętowania. W sobotę (21 kwietnia), znakomitym koncertem zostały zainaugurowane miejskie obchody rocznicy. Wszystkich zgromadzonych w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przywitał zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Dariusz Tracz.
(23.04.2018)
PKS Kolping FRAC nie zwalnia tempa w marszu po mistrzostwo Polski. Jarosławianie pewnie wygrali derby Podkarpacia z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów i pewnie kroczą po tytuł. Z trzema medalami z Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze wróciła również młodzież. Pingpongiści PKS-u Kolping triumfowali w grze podwójnej, a w pojedynczej wywalczyli srebro. Gratulujemy!
(23.04.2018)
27 kwietnia (piątek) br. serdecznie zapraszamy na finał „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości” – konkursu organizowanego już po raz siedemnasty dla uczniów z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego i przemyskiego. Tegoroczny temat brzmiał: „W setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pierwsza wojna światowa i walka o niepodległość. Pamiątki i świadectwa w mojej rodzinie, miejscowości". Laureatów konkursu poznamy w jarosławskim opactwie pobenedyktyńskim, uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.
(23.04.2018)
Panu dr. Leszkowi Kisielowi - Burmistrzowi Miasta Przeworska wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci MAMY składa Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta.
(23.04.2018)
Drogi w Jarosławiu mają różnych zarządców. Warto pamiętać, że nie wszystkie podlegają Gminie Miejskiej Jarosław, a Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zarządza i odpowiada „jedynie" za stan nieco ponad połowy dróg położonych w granicach miasta. Pozostała część należy odpowiednio do powiatowego, wojewódzkiego bądź krajowego zarządu dróg. Jak sprawdzić kategorię drogi na terenie Jarosławia? Zachęcamy do odwiedzania zakładki na naszej stronie z wykazem ulic - ulice.jaroslaw.pl/ulice.html
(20.04.2018)
60 i 50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dzisiaj, po wielu wspólnie przeżytych latach, nadal darzą się czułym spojrzeniem, ciepłym uśmiechem i trzymają się za ręce. Takich 16 wyjątkowych par małżeńskich gościliśmy 18 kwietnia br. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Jubilaci z rąk burmistrza miasta Waldemara Palucha odebrali medale przyznane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulujemy i składamy serdeczne życzenia!
(20.04.2018)
Przedostatni weekend kwietnia, to z jednej strony koncertowa inauguracja miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również finał 2. edycji akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”, do którego przygotowania trwały od marca. Wolontariusze m.in. ze wszystkich szkół podstawowych wraz z opiekunami w dniach 21-22 kwietnia będą kwestować, a za otrzymane datki wręczać wykonane przez siebie żonkile – symbole nadziei. Cel jest bardzo szczytny, pomoc Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II. Miejsce dla osób cierpiących, otaczanych na co dzień opieką, wymaga wyposażenia w odpowiedni sprzęt.
(20.04.2018)
Tegoroczne święto 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej odbyło się w Strzyżowie. Wybór miejsca obchodów nie był przypadkowy, w tym roku wypada bowiem 20 rocznica przekazania dywizjonowi sztandaru przez Społeczny Komitet Fundacyjny Ziemi Strzyżowskiej. Podczas uroczystości Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha reprezentował zastępca Wiesław Pirożek.
(20.04.2018)
Mecze półfinałowe fazy play-off drugoligowych siatkarek MKS SAN-Pajda, drugoligowych piłkarek ręcznych MKS SAN, trzecioligowych piłkarzy nożnych JKS 1909, trzecioligowych tenisistów stołowych PKS Kolping FRAC Jarosław oraz piłkarskich grup młodzieżowych JKS i MKS SAN Jarosław, to atrakcje sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
(20.04.2018)
Dzisiaj przed uczniami III klas gimnazjalnych ostatni egzamin - z języka obcego.
(20.04.2018)
23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) w sali narad jarosławskiego ratusza o godz. 9.00 rozpoczną się obrady LXVI sesji Rady Miasta Jarosławia.
(18.04.2018)
Od 13 lat bł. o. Michał Czartoryski OP patronuje naszemu miastu. W ramach przygotowań do tegorocznych miejskich uroczystości upamiętniających dominikanina pochodzącego z Pełkiń k. Jarosławia, planowane jest m.in. odsłonięcie muralu na elewacji kamienicy przy ul. Jana Pawła 32. Będzie to pierwsza w mieście realizacja w tej technice i w takiej skali. Obecnie, dzięki wsparciu sponsorów trwają prace remontowe ściany.
(18.04.2018)
17 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Palucha odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu plastyczno – literackiego „Jarosław moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Ścieżki mojego miasta”.
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 2 z 16 - wszystkich aktualności: 239]
Archiwum