Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Lipiec

Aktualności / wydarzenia

(09.07.2019)
W związku z prowadzonym remontem ul. Gębarowicza i wykonaniem nawierzchni bitumicznej prosimy, by w dniach 10-11 lipca nie pozostawiali Państwo pojazdów w obrębie pasa drogowego ani na parkingach przyległych do drogi. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym.
(08.07.2019)
Monumentalne organy w jarosławskiej Kolegiacie służą nie tylko w czasie liturgii, ale ich wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem mieszkańcy Jarosławia oraz goście mogą zachwycać się również podczas niedzielnych recitali organowych. W ramach cyklu koncertów „Niedziela z muzyką w Kolegiacie” zapraszamy na kolejny recital organowy, tym razem w wykonaniu Łukasza Jarosza. Koncert odbędzie się 14.07.2019 o godz. 19.00, wstęp wolny.
(05.07.2019)
W piątek, 12 lipca 2019 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(05.07.2019)
Lipiec i sierpień będą bogate w różnorodną ofertę kulturalną. Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem, kino pod gwiazdami, letnie koncerty, warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne - rusza Kulturalne Lato w Mieście - Jarosław 2019! Warto być z nami!
(04.07.2019)
14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza świętował na jarosławskim rynku w czwartek, 4 lipca, w 26. rocznicę powstania formacji. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch za wzorową realizację zadań służbowych wyróżnił porucznika Mateusza Kontka, starszego kaprala Sylwestra Bielca oraz starszego szeregowego Damiana Zelwacha. Podczas uroczystości burmistrza reprezentowali zastępcy: Wiesław Pirożek i Dariusz Tracz, którym Organizatorzy przekazali podziękowania za owocną współpracę.
(04.07.2019)
Nieprzerwanie od 28 lat, w letnich miesiącach rozbrzmiewa muzyka organowa, kameralna i oratoryjna w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W tym roku muzyką najwyższej próby twórczej i wykonawczej wypełnią się nowoczesne i zabytkowe świątynie stolicy województwa, Starej Wsi, Lutczy oraz Jarosławia. Do udziału w tegorocznych koncertach, poza rodzimymi artystami, zostali zaproszeni wirtuozi organów z Niemiec, Włoch i Węgier. 6 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na inauguracyjny koncert w Jarosławskim Opactwie.
(03.07.2019)
Dobiega końca I turnus półkolonii organizowanych po raz kolejny przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Dzieci po mianowaniu na uczestników półkolonii i wzajemnym zapoznaniu się, spędziły dzień w miejskiej bibliotece na wspólnych grach i zabawach. Podczas czterech pięciodniowych turnusów zaplanowano szereg atrakcji i zajęć, animacje na świeżym powietrzu, zwiedzanie atrakcji naszego miasta oraz wycieczki do Kresowej Osady w Baszni Dolnej, Przemyśla i Krasiczyna.
(03.07.2019)
3 lipca br. w sali narad spotkali się przedstawiciele Jarosławskiej Rady Seniorów. Głównym tematem sesji było omówienie spraw związanych z organizacją Dnia Seniora. Wydarzenie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i odbędzie się po wakacjach.
(03.07.2019)
Dla wszystkich, którzy szukają sposobu na poprawę samopoczucia oraz kondycji fizycznej w czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dodatkową ofertę na krytej pływalni – AQUA FITNESS!
(02.07.2019)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, prawidłowego poziomu glukozy – to zakres bezpłatnych badań jakie można było wykonać dzisiaj (2 lipca) w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Były też punkty informacyjno-edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy „Jarosławskich Amazonek”. Przedsięwzięcie w tym miesiącu cieszyło się zainteresowaniem 407 osób, 21 oddało krew w mobilnym punkcie na rynku. Kolejny termin 6 sierpnia. Zapraszamy!
(02.07.2019)
PGE Dystrybucja S.A., Rejon Energetyczny Jarosław informuje, że w związku z planowanymi pracami remontowymi na L.15 kV Munika-Szówsko, wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej m.in. na terenie naszego miasta.
(01.07.2019)
Za nami weekend pełen atrakcji. W tym roku podczas Dni Jarosławia mieszkańcy naszego miasta bawili się w rytmach rocka z Michałem Szpakiem i Agnieszką Chylińską, na najmłodszych czekały liczne zabawy oraz atrakcje, a w międzyczasie można było skorzystać z oferty strefy street food.
(01.07.2019)
Od 1 lipca świadczenie wychowawcze 500+ przyznawane będzie niezależnie od dochodu na każde dziecko w rodzinie do ukończenia 18. roku życia. Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach można składać online od 1 lipca - poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną - w formie papierowej w urzędzie lub listownie pocztą.
Strona: «  1 | 2      [strona 2 z 2 - wszystkich aktualności: 28]