Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Remont elewacji ratusza

W dniu wczorajszym, 19 sierpnia 2008 r. burmistrz Andrzej Wyczawski i Zbigniew Cebulak – właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego w Jarosławiu podpisali umowę na realizację zadania.
Burmistrz Andrzej Wyczawski i wykonawca elewacji Zbigniew Cebulak
Burmistrz Andrzej Wyczawski i wykonawca elewacji Zbigniew Cebulak
Od lewej: Piotr Chrzan, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Małgorzata Cicirko-Błahuta, burmistrz Andrzej Wyczawski i Zbigniew Cebulak
Od lewej: Piotr Chrzan, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Małgorzata Cicirko-Błahuta, burmistrz Andrzej Wyczawski i Zbigniew Cebulak
Przekaznie podpisanej umowy | Fot.  Zofia Krzanowska
Przekaznie podpisanej umowy
Fot. Zofia Krzanowska

Pierwszy etap obejmujący remont elewacji północnej ratusza zostanie zakończony do końca października 2008 r., zaś pozostała część do 31 października 2009 r.

Zakres robót obejmuje m.in.: wykonanie poziomej izolacji przeciwwilgociowej w parterowej części budynku, naprawę spękanych i zarysowanych murów, usunięcie zniszczonych tynków i ich uzupełnienie z tradycyjnej zaprawy wapienno-cementowej, odtworzenie zniszczonych elementów detali architektonicznych, wykonanie obróbek blacharskich z blachy cynkowo-tytanowej, malowanie elewacji farbami barwionymi fabrycznie, wykonanie cokołu z piaskowca, remont tarcz zegarów na wieży, wymianę drzwi, konserwację pamiątkowej tablicy „Grunwaldzkiej" oraz wykonanie konserwacji metalowego orła na iglicy wieży.

Cena wybranej oferty wynosi 958 693,41 zł netto. 

Cieszę się, że przetarg wygrała firma z Jarosławia. Projekt budowlany remontu został opracowany również przez jarosławskie Biuro Budowlano-Konstrukcyjne „KAMAR" - Marii Hołyszko. Mamy już pozwolenie na budowę, więc prace rozpoczną się w najbliższym czasie. Kolejnym zadaniem będzie wykonanie iluminacji świetlnej Ratusza i instalacji elektrycznej. Bardzo zależy mi na tym, by prace przebiegały równocześnie - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski. 

W Jarosławiu odrestaurowano już niektóre budynki na rynku, w tym perłę renesansu - kamienicę Orsettich. Obecnie trwa remont kamienicy Attavantich. Nowa elewacja ratusza i przebudowa płyty rynku sprawią, że starówka uzyska nowy blask i stanie się miejscem przyjaznych spotkań mieszkańców i turystów. 

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(20.08.2008 | aktualizacja 20.08.2008 08:46)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30