Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zwycięstwo na inaugurację ekstraklasy

Sokołów Znicz Jarosław w meczu otwierającym sezon ekstraklasy koszykówki męskiej zasłużenie pokonał Victorię Górnik Wałbrzych 87:80.

Nasza drużyna po rocznej przerwie powróciła do elity koszykarskiej. Mecz inaugurujący sezonu 2008/2009 w hali MOSiR był udany dla jarosławskich koszykarzy. Goście tylko raz zdołali objąć prowadzenie zdobywając pierwsze punkty w meczu.  Później inicjatywa należała do koszykarzy Sokołowa Znicza. Nasi koszykarze odskoczyli na kilka punktów i praktyczne przez cały czas kontrolowali sytuację na boisku.

Trochę nerwowo było w drugiej kwarcie, kiedy to Górnik doprowadził do remisu po 39. Sytuację uratował Tomasz Celej popisując się serią trafień za 3 punkty i po pierwszej połowie meczu jarosławianie wygrywali różnicą 11 oczek.

W trzeciej kwarcie celniej rzucali goście i udało im się nieco zmniejszyć dystans. Największe emocje były w końcówce meczu kiedy to przewaga Sokołowa Znicza  stopniała do dwóch punktów (70:68). Dzięki gorącemu dopingowi kibiców jarosławianie ostatecznie wygrali mecz aż siedmioma punktami.

Joanna Mordarska
Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(29.09.2008 | aktualizacja 01.10.2008 07:56)
Materiał zdjęciowy z meczu Sokołów Znicz Jarosław - Victoria Górnik Wałbrzych.

Prezentacja jarosławskiej drużyny. | Fot.  Joanna Mordarska
Materiał zdjęciowy z meczu Sokołów Znicz Jarosław - Victoria Górnik Wałbrzych. Prezentacja jarosławskiej drużyny.
Trener Znicza - Stanisław Gierczak.
Lider drużyny Znicza - Grady Reynolds.
Rzuty osobiste.
Aktywny klub kibica.
Zawodnicy na ławce rezerwowych.
Zawodnikom kibicowali: burmistrz Andrzej Wyczawski i zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.