Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla Archiprezbitera ks. Andrzeja Surowca

W poniedziałek, 29 września 2008r. podczas XL sesji Rady Miasta Jarosławia miała miejsce podniosła uroczystość odznaczenia Archiprezbitera ks. Andrzeja Surowca odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
 

Aktu dekoracji w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego dokonała Małgorzata Chomycz, wicewojewoda podkarpacki, w asyście Burmistrza Miasta Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego oraz Posła Na Sejm RP Tomasza Kuleszy.

Odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej" jest szczególnym wyróżnieniem i jest nadana za wybitne zasługi w tworzeniu, upowszechnianiu kultury i sztuki polskiej.

Wręczając odznaczenie pani wojewoda podkreśliła wielkie zaangażowanie ks. Archiprezbitera w działalność kulturalną. - To dzieło, które zobaczyłam w Jarosławiu, zasługuje na najwyższe uznanie. Jest to dzieło, które łączy wszystkich i to jest najważniejsze, że łączy a nie dzieli - powiedziała wojewoda Małgorzata Chomycz.

Burmistrz Andrzej Wyczawski  w swoim wystąpieniu powiedział - Bardzo się cieszę za tą wspaniałą współpracę, za tą innowację w kulturze jaką ks. Archiprezbiter wprowadził do Jarosławia. Serdecznie gratuluję.

Ks. Archiprezbiterowi pogratulował również poseł Tomasz Kulesza - Największej klasy artyści przyjeżdżają i będą przyjeżdżać do Parafii Chrystusa Króla. Jest to praca zespołu, ale na czele tego zespołu stoi ks. Archiprezbiter - powiedział poseł.

Dziękując za otrzymane odznaczenie ks. Archiprezbiter Andrzej Surowiec powiedział - To odznaczenie traktuję jako wyróżnienie nie tylko dla siebie, ale dla całej rzeszy ludzi, którzy ze mną współpracują i najczęściej są bezinteresowni. Cieszę się, że przy tej okazji mówi się o Jarosławiu, bo jest to znakomita promocja miasta. W Jarosławiu jest klimat do tego, aby ludzie mogli wydobyć z siebie i dobro i piękno. Z pełnym szacunkiem i uznaniem dziękuję wszystkim począwszy od śp. burmistrza Matusza poprzez wszystkich innych przedstawicieli władz aż do dzisiaj.

Magdalena Rożek
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(30.09.2008 | aktualizacja 30.09.2008 20:00)
Fot. Magdalena Rożek
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30