Aktualności / wydarzenia

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym.

Do bardzo udanych zaliczyć należy występ młodych tenisistów stołowych Parafialnego Klubu Sportowego „KOLPING” w Jarosławiu w Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie sportu.
3 miejsce zdobyła drużyna z Jarosławia | Fot.  Archiwum PKS "Kolping"
3 miejsce zdobyła drużyna z Jarosławia
W dniach 22 - 23 listopada br. Rzeszów był organizatorem Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. Bardzo udanie zaprezentowali się w tych mistrzostwach reprezentujący nasze miasto młodzi zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego „KOLPING" , którzy w stawce ośmiu najlepszych drużyn w kraju zajęli trzecie miejsce zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw w kategorii młodzików.

W walce o trzecią lokatę drużyna w składzie : Paweł OZIĘBŁO i Hubert ŻOŁYNIAK - uczniowie  Szkoły Podstawowej  Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej po zaciętej walce pokonała 3 - 1 swoich rówieśników ze Stronia Śląskiego. Trenerem prowadzącym od kilku lat ( jak widać z dużym powodzeniem)  tych dzielnych chłopców jest p. Bogusław CZEREP. Jego podopieczni w 2006 roku zajęli siódme, w 2007 piąte miejsce na tego typu mistrzostwach.

Jak z powyższego wynika w roku przyszłym czas na jeszcze wyższą lokatę.

Poniżej podajemy czołową trójkę  Mistrzostw Polski UKS w kategorii młodzików.

I miejsce - złoty medal  MLKS „Śnieżnik" I Stronie Śląskie,

II miejsce - srebrny medal UKS „Szemud"  Szemudy  kujawsko-pomorskie,

III miejsce - brązowy medal PKS „Kolping" Jarosław.

W zawodach uczestniczyły zespoły z okręgów; podlaskiego, kujawsko - pomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.