Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Jarosławski Kacperek” w Turzym Polu

W dniach 13 i 14 maja 2009 r. w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowało się 14 zespołów uczestniczących w XVII Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2009”, odbywającym się pod patronatem Teatru „MASKA” w Rzeszowie.

Zarówno nazwa imprezy jak i patronat nawiązywały do faktu powstania w Jarosławiu znanego w Regionie i w Polsce teatru lalki i aktora, obecnie funkcjonującego jako „Maska”. Jurorzy z komisji artystycznej: Barbara Płocica (teatrolog z Centrum Kulturalnego w Przemyślu), Genowefa Dudek (nauczyciel języka polskiego), Beata Michałuszko (kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jarosławiu) ocenili zespoły, które uzyskały odpowiednie nagrody, wyróżnienia i dyplomy honorowe. 

 

    Nagroda Specjalna „Jarosławski Kacperek 2009”” – Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Zespołu Szkół w Turzym Polu (pow. brzozowski).

 

Nagrody Główne

 

W kategorii I (dzieci młodsze):

Złote Trzewiczki Szczęścia - Teatrzyk „Dwa Plasterki” z MOK w Jarosławiu, Srebrne Trzewiczki Szczęścia – Teatrzyk „Klaps”z SP w Czelatycach. 

W kategorii II (dzieci starsze):

Złote Trzewiczki Szczęścia - Szkolny Teatr z ZS im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, Srebrne Trzewiczki Szczęścia – Zespół „Młodzi Artyści” – z Gimnazjum im. bł. Augusta Czartoryskiego w Sieniawie. 

 

Wyróżnienia: Teatrzyk z SP nr 9 w Jarosławiu, „Wiercipiętki” – Teatrzyk z SP nr 6 w Jarosławiu, Karolina Mazur - Teatrzyk "Wiercidryle" z MOK w Jarosławiu, Jakub Hanula - Teatrzyk "Wiercidryle" MOK w Jarosławiu, Teatrzyk „Plasterek” z MOK w Jarosławiu, Justyna Lamber – SP w Czelatycach, Emanuel Cycak – SP Czelatycach, Marek Pietruszka – SP Czelatycach, Natalia Pawlikowska -  ZS w Turzym Polu, Magdalena Skrabalak – ZS w Turzym Polu, Paulina Kucharska  - ZS w Roźwienicy, Karol Babiś – ZS w Roźwienicy, Jakub Haniszewski – ZS w Roźwienicy, Damian Zygmunt – ZS w Roźwienicy, Bartosz Wład – MOK w Jarosławiu, Kinga Marek – MOK w Jarosławiu, Piotr Raganowicz – Macina  - Gimnazjum w Sieniawie, Agnieszka Grycko – Gimnazjum w Sieniawie, Bartłomiej Ożga -  Gimnazjum w Sieniawie, Damian Zygmunt – Gimnazjum w Sieniawie.  

Dyplomy honorowe: za reżyserię Renata i Waldemar Kośmider z ZS w Turzym Polu, za oryginalne obrazy sceniczne - Dziecięca Grupa Teatralna „Pacynka” z GOK w Krasnem (k/ Rzeszowa), za walory wokalno-muzyczne przedstawienia pt.:” O królewnie Śnieżce – bajka inaczej”  Teatrzyk „Dziesiąteczki” z SP nr 10 w Jarosławiu, za przekaz wartości dydaktycznych – Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” – z SP w Jankowicach.

Przeglądowi towarzyszyła wystawa masek i lalek Pawła Sroki prezentowana w Małej Galerii MOK.           

Andrzej Zgryźniak
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(18.05.2009 | aktualizacja 21.05.2009 11:10)
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30