Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nie ma obaw o przedszkole...

Od przygotowania projektu uchwały o przekazaniu z budżetu Miasta Jarosławia 50 tys. w tym roku na opracowanie dokumentacji budowlanej dla Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu, Burmistrz Miasta Jarosławia rozpoczął prace zmierzające do podniesienia standardów bezpieczeństwa przez przebudowę tej placówki.
Fot. Archiwum przedszkola

Z wykonanej ekspertyzy ppoż., jaka została wykonana przez rzeczoznawcę Lucjana Gładysza, wynika, iż budynek Miejskiego Przedszkola nr 10 na os. Kombatantów musi zostać przebudowany, aby dostosować go do wymaganych standardów bezpieczeństwa.

Informowaliśmy wcześniej, iż po tragedii w Kamieniu Pomorskim, została zlecona natychmiast kontrola we wszystkich tego typu budynkach na terenie Jarosławia. Miejskie Przedszkole nr 10 zostało poddane ekspertyzom: budowlanej i przeciwpożarowej. Pierwsza prowadzona przez nadzór budowlany wypadła pomyślnie, natomiast druga - przeciwpożarowa wskazała na konieczność poprawy poziomu bezpieczeństwa placówki. 

W związku z wykonaną ekspertyzą przeciwpożarową wykonaną w budynku Miejskiego Przedszkola 10 i zmianami jakie konieczne są do przeprowadzenia, Burmistrz Miasta Jarosławia przygotował projekt uchwały, który trafi na stoły radnych na najbliższej sesji RM w dniu 29.06.2009 o przekazaniu 50 tys. zł na opracowanie jeszcze w tym roku niezbędnej dokumentacji do przebudowy placówki.

Ekspertyza ppoż. wskazała przede wszystkim brak wymaganej klasy odporności pożarowej budynku. Jednocześnie informuje, iż placówka nie zostanie zamknięta, struktura segmentowa budynku, pozwala na stopniowe - etapowe - przebudowanie obiektu bez konieczności całkowitego jej zamykania - zapewnia zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn. To jest bardzo dobra informacja, ponieważ zapotrzebowanie na miejsca przedszkolne jest w tej części  miasta bardzo duże. Na co dzień do przedszkola uczęszcza 140 dzieci i ich pedagodzy - wychowawcy. Wykonanie przebudowy placówki w celu dostosowania jej do standardów rozpocznie się od przyszłego roku.

Budynek jest parterowy, każda sala dziecięca wyposażona jest w dwoje drzwi balkonowych, podobnie w korytarzach, przez które w razie niebezpieczeństwa dzieci natychmiast bezpiecznie wydostają się poza budynek.

Budynek poddawany był bieżącym remontom, ostatnio w roku ubiegłym z budżetu miasta wyremontowano dach obiektu. Przedszkole położone jest we wschodniej części miasta, na terenie dużego osiedla. W roku 2006 oddany został do użytku plac zabaw, który jest w obrębie placówki, choć służy wszystkim dzieciom przebywającym na tym terenie. 

"W roku 2006 obejmując urząd burmistrza, zastałem Miejskie Przedszkole w takim stanie. W chwili obecnej, po otrzymaniu wyników ekspertyzy, natychmiast podjąłem kroki zmierzające do podniesienie standardów bezpieczeństwa w tym budynku"- komentuje burmistrz Andrzej Wyczawski. .  

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(23.06.2009 | aktualizacja 23.06.2009 13:02)
Archiwum
Grudzień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31