Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Król został „królem” wyścigu w Jarosławiu

Polak, Artur Król wygrał w Jarosławiu i został liderem III etapu jubileuszowego 20. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Na mecie w Jarosławiu miał przewagę 4 min 26 sek. nad Niemcem Danilo Hondo, który uplasował się na miejscu drugim. Miejsce trzecie zdobył również Polak, Dariusz Rudnicki.

Był to najdłuższy etap 20. edycji wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków, bo 224,8 km. Start miał miejsce w Krośnie, 2 lipca o godz. 12.40, meta w Jarosławiu o godz. ok. 18.35.

Aktu dekoracji samego „króla" wyścigu dokonał Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski.

Ponadto Polski Komitet Olimpijski uhonorował srebrnym medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego burmistrza Andrzeja Wyczawskiego oraz Przewodniczącego Regionu NSZZ „Solidarność" Ziemi Przemyskiej Andrzeja Buczka.  Z kolei Polski Związek Kolarski uhonorował wiceburmistrza Bogdana Wołoszyna oraz inspektora Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Marka Piotrowskiego odznaką „Zasłużony dla kolarstwa".

Tegoroczna trasa kolarskiego wyścigu liczy 924 kilometry, rozpoczęła się w Jastrzębiu Zdroju 1 lipca, a zakończy się w Łodzi 5 lipca. Impreza ta należy do czołowych wydarzeń sportowych w kraju, liczy się także poza jej granicami, biorą w niej udział elity kolarstwa Polski oraz profesjonalne teamy z całej Europy.

Magdalena Rożek
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(03.07.2009 | aktualizacja 03.07.2009 13:53)
Zwycięzca III edycji wyścigu Artur Król
Laureat III miejsca Dariusz Rudnicki
Laureat II miejsca Danilo Hondo
Lider wyścigu III etapu Artur Król z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim
Burmistrz Andrzej Wyczawski oraz Przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemi Przemyskiej Andrzej Buczek odbierają srebrny medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego
Wiceburmistrz Bogdan Wołoszyn oraz inspektor Marek Piotrowski odbierają odznakę „Zasłużony dla kolarstwa”