Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piłeś? Nie jedź!

Trwa w naszym mieście kampania społeczna promująca trzeźwość wśród kierowców. W tym roku, organizowana pod hasłem „Prowadzę – jestem trzeźwy”, została zainaugurowana 26 maja br. konferencją w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji.
Maciej Wisławski - kierowca i pilot rajdowy.
Maciej Wisławski - kierowca i pilot rajdowy.
Fot. Małgorzata Młynarska

Mając na uwadze poważny problem, jakim jest nadużywanie alkoholu i wsiadanie po jego spożyciu za kierownicę oraz wewnętrzne przekonanie co do celowości akcji, Burmistrz Miasta Jarosławia włączył się do jej realizacji w ramach lokalnego samorządu. - Organizatorzy kampanii już od dziesięciu lat budują modę na trzeźwość naturalną, odważną, konsekwentną, cierpliwą i stanowczą Popieramy te słowa ks. Piotra Brząkalika, a przede wszystkim działania zmierzające do prowadzenia trzeźwego stylu życia - zapewniał burmistrz Andrzej Wyczawski.

Podczas konferencji inaugurującej kampanię w Jarosławiu, o rosnącym problemie nadużywania alkoholu przez kierowców mówili: kierowca i pilot rajdowy Maciej Wisławski, asp. Wiesław Szpunar z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu oraz psycholog Marcin Kapuściński. - Statystyki policyjne niestety nie są optymistyczne. Zbliża się okres wakacyjny, a w ubiegłym roku to właśnie miesiące czerwiec, lipiec i sierpień były najbardziej tragiczne w wypadki śmiertelne z udziałem nietrzeźwych kierowców - przypominał asp. Wiesław Szpunar.

Trudno jest prowadzić akcję profilaktyczną zwracając się tylko do osób dorosłych. Młodzi ludzie są szczególnie narażeni na wszelkiego rodzaju zagrożenia, również te wynikające z sięgania przedwcześnie po alkohol. Dlatego też ważnym punktem kampanii jest edukacja młodzieży. W jarosławskich szkołach ponadgimnazjalnych organizowano spotkania połączone z prezentacją filmu instruktażowego, możliwością doświadczenia efektów prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu na specjalnych trenażerach.
W dniu konferencji na jarosławski rynku zainteresowani mogli osobiście sprawdzić się na symulatorach, prezentowany był także sprzęt tj. radary policyjne, alkomaty. Częścią akcji „Prowadzę - jestem trzeźwy" będzie również kontrola trzeźwości kierujących pojazdami, przeprowadzona w wybranym dniu tygodnia przez funkcjonariuszy jarosławskiej Policji. W jej trakcie kierowcy otrzymają ulotki informacyjne oraz gadżety programu.

Organizatorami ogólnopolskiej kampanii są Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej z ks. Piotrek Brząkalikiem oraz Agencja Reklamowa Business Consulting, natomiast do współorganizacji jej w Jarosławiu przyłączył się m.in. Urząd Miasta.

Zapraszamy do GALERII: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id26,Konferencja-Prowadze-jestem-trzezwy.html

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(28.05.2010 | aktualizacja 31.05.2010 07:46)
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31