Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2005 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

NAGRODA I. STOPNIA DLA KRYTEJ PŁYWALNI W JAROSŁAWIU

Jarosławski kompleks sportowo - rekreacyjny doczekał się uznania w konkursie organizowanym corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie

Obiekt Krytej Pływalni w Jarosławiu otrzymał NAGRODĘ I. STOPNIA oraz TYTUŁ BUDOWY ROKU PODKARPACIA 2004 w V edycji konkursu organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oddział w Rzeszowie w kategorii "Obiekty nowozbudowane sportowe". Inwestorem OBIEKTU SPORTOWO - REKREACYJNEGO jest Gmina Miejska Jarosław, natomiast generalnym wykonawcą Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Ogólnego "RESBUD" S.A. z siedziba w Rzeszowie. Projekt obiektu wykonała firma TEAM s.c. BUSKO ZDRÓJ.

Patronat nad konkursem objął Wojewoda Podkarpacki, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Medialną opiekę sprawowały: Telewizja Polska S.A. o/ Rzeszów, Radio Rzeszów S.A. oraz Gazeta Codzienna "Nowiny".

Celem corocznego konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przedmiotem Konkursu są obiekty budowlane lub proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa. Obiekty zgłoszone do konkursu oddane były do użytku w roku 2004, swoim poziomem i rozwiązaniami projektowymi, jakością robót, wyposażeniem technicznym stanowią czołówkę tego typu inwestycji w regionie. W tegorocznej edycji o prestiżową nagrodę ubiegało się 19 obiektów, z czego do finału zakwalifikowano 13 z nich. Komisja konkursowa podczas wyjazdowych prac oceniała pod wieloma względami każdy z obiektów. W Jarosławiu komisja wizytowała pływalnię w marcu br.

W skład kompleksu sportowo - rekreacyjnego wchodzą budynek główny krytej pływalni z basenem sportowym o dł. 25. m, basen do nauki pływania, basen rekreacyjny, zjeżdżalnia wodna o dł. 80. m,, w piwnicy obiektu znajduje się fitness klub i bufet.

Przy budynku głównym jest pawilon wielofunkcyjny z zespołem odnowy biologicznej, sauną, solarium i pokojami do masażu.

Na zewnątrz znajduje się basen sportowy o dł. 25. M oraz brodzik. Lodowisko sztuczne ( poza sezonem zimowym wykorzystywane jako boisko sportowe). W ciągu dnia z opisanych obiektów składowych może skorzystać 2.800 osób.

Komisja zwróciła uwagę na oryginalne rozwiązania projektowe architektoniczno - konstrukcyjne, wielofunkcyjne przystosowania niektórych obiektów do wykorzystania w różnych okresach roku, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i instalacyjnych, jak również wbudowanych urządzeń wyposażenia technicznego obiektów. Automatyzacja wszystkich urządzeń do pomiaru jakości i temperatury wody oraz przystosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych ocenione zostało bardzo wysoko prze komisję.

Równocześnie powiadamiamy, iż w kategorii "Obiekty zmodernizowane i rozbudowane" na nagrodę III. Stopnia zasłużyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jarosławiu za remont i modernizację budynku Rektoratu PWSZ w Jarosławiu.

Iwona Międlar
Biuro Prasowe UM
(14.06.2005 | aktualizacja 29.11.2007 13:32)
Widoczny fragment basenu z częśćia rekreacyjną. Fot. I. Międlar
Widoczny fragment basenu z częśćia rekreacyjną. Fot. I. Międlar
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31