Aktualności / wydarzenia

Sukcesy Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej

Z przyjemnością informujemy o sukcesach reprezentantów Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej na XIX Krajowych Zawodach Szybowcowych o puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wlkp., który właśnie trwa.

Nasi zawodnicy radzą sobie znakomicie. Po I konkurencji, rozgrywanych na Lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, XIX Krajowych Zawodów Szybowcowych w klasie "klub" dwa pierwsze miejsca zajmują reprezentanci Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej:
I miejsce z dorobkiem 799 pkt zajmuje Arkady Zapolski, startujący na szybowcu Phoebus B.
II miejce z liczbą 718 pkt zajmuje Damian Ćwiękała, startujący na szybowcu PW-6U.
Zawodnik zajmujący III miejsce traci aż 58 pkt do naszego reprezentanta.

Kolejna konkurencja rozgrywana 22 lipca - przelot prędkościowy przez wyznaczone rejony z czasem oblotu 2,5 godz., to również popis naszych reprezentantów. Podobnie jak w I konkurencji zwycięzcą dnia w klasie "klub" został Arkady Zapolski, a tuż za nim uplasował się Damian Ćwiękała. Arkady pokonał zadaną trasę ze średnią prędkością 98,6 km/h i przelatując odległość 246,5 km zdobył 1000 pkt. Damian za prędkość 94,5 km/h i odległość 236,3 km zdobył 926 pkt.

Po dwóch konkurencjach w klasie "klub" I miejsce zajmuje Arkady Zapolski z liczbą 1799 pkt,
II miejsce Damian Ćwiękała - 1644 pkt, który powiększył przewagę nad zawodnikiem zajmującym III miejsce - w tym momencie wynosi ona już 158 pkt.

Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki !

Zawody rozpoczęły się 18 lipca br. i trwają do 27 lipca. Wyniki zawodów są dostępne na stronie internetowej Aeroklubu Ostrowskiego:http://www.aeroklub.osw.pl/page.php