Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

IV Turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

W sobotę 4 września 2010 r. przy wyjątkowo słonecznej pogodzie na stadionie Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909 przy ul. Bandurskiego rozegrany został IV turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Już przed godzininą 9.00 rano na stadionie pojawili się zawodnicy turnieju, jego gospodarz Andrzej Matusiewicz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Ziobro -Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Mieczysław Golba - Poseł na Sejm RP,  Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia oraz kibice. Po przywitaniu drużyn Pan Andrzej Matusiewicz  uroczyście otworzył turniej.

Uczestnictwo w imprezie zadeklarowało osiem drużyn z terenu naszego województwa reprezentując tym samym:

Urząd Miasta Rzeszowa,

Jednakże z przyczyn obiektywnych delegacja z miasta Krosna nie przybyła na turniej co zostało uznane jako tz. „walkower".

W wyniku wcześniejszego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. W każdej grupie mecze odbywały się na zasadzie każdy z każdym. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, natomiast za przegraną 0 pkt.

Drużyny z Urzędu Miasta: Przemyśla, Jarosławia, Przeworska i Krosna rywalizowały w grupie „A" natomiast drużyny z: Samorządu Województwa Podkarpackiego, Urzędu Miasta Dębicy, Rzeszowa i Kolbuszowej weszły w skład grupy „B".

Po bardzo wyrównanych, emocjonujących i bogatych w zwroty akcji rozgrywkach drużynami, które stanęły do walki w półfinale okazały się drużyny

W grupie A:

Drużyna Urzędu Miasta Jarosławia oraz Drużyna Urzędu Miasta Przeworska

W grupie B:

Drużyna Urzędu Miasta Dębicy oraz Drużyna Urzędu Miasta Rzeszowa.

Mecze półfinałowe, które były przepustką do udziału w grze o pierwsze miejsce dawały kibicom nie mniej emocjonujących chwil w stosunku do tych wcześniej rozgrywanych.

Po zakończonych rozgrywkach półfinałowych najlepszymi drużynami zostały reprezentacje z: Urzędu Miasta Jarosławia, która wygrała z reprezentacją Urzędu Miasta Rzeszowa 2:1 oraz drużyna Urzędu Miasta Dębicy, która zwyciężyła z zawodnikami Urzędu Miasta Przeworska 3:1.

W grze o III miejsce na płycie jarosławskiego boiska zawodnicy reprezentujący miasto Rzeszów pokonali swoich przeciwników z Przeworska 4:0.

Mecz finałowy okazał się najbardziej zawziętą rywalizacją. O pierwsze miejsce zawalczyły drużyny z Urzędu Miasta Jarosławia oraz Urzędu Miasta Dębicy. Mimo zaciekłej i wytrwałej walki kadra jarosławskiego magistratu została pokonana 0:2 zdobywając II miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju, tym samym puchar za zajęcie pierwszego miejsca pojechał do Dębicy.

8 Miejsce - Urząd Miasta Krosna.

Oprócz zajętych miejsc w ogólnej klasyfikacji, drużyna z Urzędu Miasta Jarosławia wyróżniona została nagrodą Fair Play.

Ponadto organizatorzy przyznali tytuł króla strzelców  Grzegorzowi Sołtysowi reprezentantowi drużyny UM Rzeszów - zdobywcy 6 bramek w zawodach, zaś tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Grzegorz Cyborń z UM Dębicy.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

• Turniej rozegrany został zgodnie z obowiązującymi przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Tekst: Jacek Kwieciński
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(06.09.2010 | aktualizacja 07.09.2010 10:47)
Podczas uroczystego otwarcia zawodów. Od lewej: Mieczysław Golba Poseł na Sejm RP, Andrzej Matusiak Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bogdan Wołoszyn Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Kazimierz Ziobro Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Paweł Wais Dyrektor Kancelarii Sejmiku Podkarpackiego.
Drużyna UM Jarosławia
Reprezentant przeworskiego magistratu przyjmuje gratulację za zajęcie IV miejsca.
Zawodnik drużyny UM Rzeszowa odbiera Puchar za zajęcie III miejsca w turnieju.
Rafał Kozłowski - kapitan drużyny z jarosławskiego ratusza odbiera puchar za zajęcie II miejsca.
Drużyna UM Dębicy prezentuje puchar za zajęcie I miejsca | Fot.  Jacek Kwieciński, Tomasz Strzębała