Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Poetycka noc

Wiersze, ich twórcy, miłośnicy poezji, akcenty muzyczne, rozmowy do późnego wieczora i spotkania z wyjątkowo wrażliwymi osobowościami – tak wyglądała, zorganizowana już po raz czwarty, Jarosławska Noc Poezji. Stowarzyszenie „Grupa Poetycka” z prezes Grażyną Stopą stara się, by każde kolejne spotkanie przyciągnęło jak największą grupę odbiorców poezji. Tym razem był to „Maraton Poetycki”.
Fot. Małgorzata Młynarska
Fot. Archiwum Stowarzyszenia "GP"

18 września, w Centrum Kultury i Promocji można było wysłuchać twórczości poetyckiej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz poetek  m.in. należących do „Stowarzyszenia "GP". Gościem specjalnym, który nie tylko recytował własne wiersze, ale również pilnie wsłuchiwał się w twórczość młodzieży, był Piotr Kupczak - poeta, aktor teatrolog z Różańca na Zamojszczyźnie.

W imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego „Maraton Poetycki" otworzyła Joanna Mordarska - naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji.

Własną poezję zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych: Natalia Łowicka z Cieszacina Wielkiego, Gabriel Maczuga z Ryszkowej Woli oraz Natalia Hulak z Zapałowa. Uczniowie gimnazjów: (z Boratyna)  Marta Kurecka, Justyna Wota. Poetkom towarzyszyła z podkładem muzycznym Sylwia Potoczny (gitara). Justyna Wota pasję pisania połączyła z pasją do muzyki i do udziału w Maratonie zaprosiła „swój" zespół Overcome w składzie: Justyna - wokal, Konrad Bilik - klawisze, Krystian Jaworski - gitara elektryczna, Adrian Broda - gitara basowa, Mateusz Stęchły - perkusja. Gościnie gra z zespołem wiolonczelistka Jolanta Żołynia.

Swoje wiersze czytała również gimnazjalistka z Makowiska  Anna Kruba (Ania jest byłą uczennicą Elwiry Marii Stachurskiej); z Piwody:  Aleksandra Dudek, Elżbieta Skrzypek, Sabina Frań, Sylwia Rybka, Joanna Welc; z Rokietnicy: Izabela Radoń, Damian Basiak, Magdalena Gaweł, Gabriela Stefanowicz, Aleksandra Radoń, Krystian Kamecki; z Zapałowa: Jagoda Białota, Izabela Kiklica, Gabriela Szal. z krótkim programem muzycznym wystąpiła Ilona Skowrońska (gitara).

Po przerwie swoją poezję zaprezentowali Goście Stowarzyszenia „Grupa Poetycka": Piotr Kupczak z Różańca na Zamojszczyźnie, Anna Bryszewska oraz panie piszące poezję i należące do Stowarzyszenia, Anna Gajda, Marta Osiadły, Daria Stopyra. Natomiast wiersze Zofii Freudenberger czytała Marta Zadorożna, a wiersze Danuty Nowosiad  zaprezentowała (w obecności mamy - autorki) córka Dominika.

 

W niedzielę (19 września) w sali lustrzanej wystąpił zespół z Sandomierza „Manowce" z repertuarem poezji własnej, w składzie: Paweł Szmuc, Filip Beraś, Misiek Jakóbczyk, Michał Kobuszewski, Justyna Błąd.

W tym miejscu zapraszamy już na przyszłoroczne spotkania z poezją - jubileuszową V Jarosławską Noc Poezji. Projekt zrealizowany przy wsparciu Gminy Miejskiej Jarosław.

GALERIA: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id38,IV-Jaroslawska-Noc-Poezji.html

 


 

 

 

 

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(20.09.2010 | aktualizacja 22.09.2010 15:03)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31