Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jak zaplanować karierę zawodową?

Większość z nas chciałaby „zrobić karierę”. Ale czym ona właściwie jest? Czy obecna ścieżka zawodowa w perspektywie kilku lat pozwoli mi odnieść sukces?
 

Nie warto zdawać się na ślepy los, lepiej dokładnie zaplanować swoją karierę. W dokonaniu analizy ścieżki zawodowej pomoże nowe szkolenie Akademii PARP „Planowanie własnej kariery zawodowej".

Myśląc o karierze należy zadać sobie pytanie, czym jest ona współcześnie, a przede wszystkim, co kariera oznacza dla mnie. Czy dotychczasowa ścieżka zawodowa jest zgodna z moimi potrzebami i oczekiwaniami, czy może z tym, czego oczekują ode mnie inni? Szkolenie pokazuje różne modele kariery i rozwoju z wykorzystaniem trendów panujących na rynku pracy. Zwraca uwagę na to, w jaki sposób starać się godzić ambicje zawodowe z życiem prywatnym.

- Nie ma jednego, sprawdzonego modelu rozwoju zawodowego. Ktoś, komu udaje się oddzielić rolę zawodową od prywatnej, nie może krytykować tych, których praca i życie rodzinne przenikają się. Ktoś, kto od wczesnej młodości konsekwentnie awansuje w swoim zawodzie, nie powinien patrzeć z góry na innych, którzy szukają nowych doświadczeń i zmieniają zawód. Każdy ma inne potrzeby. Ważne, żeby zdać sobie z nich sprawę i dostosować model rozwoju. Nasze szkolenie powstało po to, aby w tym pomóc - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

W szkoleniu zaczniemy od zastanowienia się, czym może być kariera zawodowa. Następnie przejdziemy do diagnozy własnych postaw wobec rozwoju zawodowego. Dowiedzmy się czegoś o współczesnym rynku pracy. Dopiero znając swoje mocne strony i wiedząc, czego oczekujemy od swojej kariery, a także znając rynek pracy, możemy zabrać się do faktycznego planowania ścieżki rozwoju. Nakreślić indywidualny plan i rozpocząć wdrażanie zmian. Choć jest to etap żmudny i wymagający samodyscypliny, warto go zrealizować. Zwieńczeniem naszych starań może być wymarzone stanowisko, zmiana pracy, albo rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Proces trwałych zmian jest wieloetapowy i wymaga zerwania ze złymi nawykami. Dlatego szkolenie „Planowanie własnej kariery zawodowej" składa się aż z siedmiu części. Stopniowo ułatwią zweryfikowanie dotychczasowych osiągnięć, a także zaplanowanie przyszłości zawodowej. Na każdym etapie szkolenia uczestnik rozwiązuje liczne ćwiczenia i psychozabawy. Pozwolą one upewnić się, czy model, który obraliśmy, jest dla nas najwłaściwszy.

Na portalu file:///C:/Documents%20and%20Settings/ans/Pulpit/www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 22 szkolenia w pięciu zakresach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Uwaga: na szkolenia zapraszamy też bezpłatnie pracowników dużych firm (ilość miejsc ograniczona).

Więcej informacji:

Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

wprowadziła: Magdalena Rożek
(22.09.2010 | aktualizacja 22.09.2010 14:10)
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30