Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piękno piosenki kresowej

Jak piękne są piosenki kresowe można się było przekonać w ostatnią niedzielę, 24 października br. podczas III Przeglądu Piosenki Kresowej. Organizatorem było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Jarosław przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
Jan Nowakowski z kapeli "Fidelis". | Fot. Małgorzata Młynarska
Jan Nowakowski z kapeli "Fidelis".
Fot. Małgorzata Młynarska
kapela "Fidelis".
kapela "Fidelis".
I nagroda w kategorii solista, Magdalena Pamuła z KG w Przemyślu.
I nagroda w kategorii solista, Magdalena Pamuła z KG w Przemyślu.
W kategorii zespół I nagroda - zespół NSF z KG w Przemyślu.
W kategorii zespół I nagroda - zespół NSF z KG w Przemyślu.

W tegorocznej edycji Przeglądu udział wzięło 17 wykonawców. Przesłuchania konkursowe odbywały się pod czujnym okiem komisji w składzie: Teresa Król - muzyk, solistka kapeli „Fidelis" z Przemyśla, Jan Nowakowski - artysta estradowy, szef kapeli „Fidelis", Piotr Polański - nauczyciel Szkoły Muzycznej II St. Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu.

Jury przyznało następujące nagrody: w kategorii soliści - I nagrodę wyśpiewała Magdalena Pamuła z Klubu Garnizonowego w Przemyślu, II nagrodę otrzymała Dagmara Moskwa z I LO im. M. Kopernika, III nagrodę Anna Kroczek z ZSO im. Książąt Czartoryskich, natomiast wyróżnienia przypadły Monice Czarny z ZS w Pawłosiowie oraz Annie Orlewicz z Rudołowic.

W kategorii zespół, jury przyznało 5 nagród; główną zdobył zespół NSF z KG w Przemyślu; II nagrodę ex aequo wyśpiewał Zespół Wokalny z ZS w Szówsku oraz duet Natalia i Patrycja Adamiec z ZS w Piwodzie; III nagrodę ex aequo otrzymał zespół Rostin z ZS w Roźwienicy oraz zespół śpiewaczy Pawłosiowianie.

W imieniu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, nagrody wręczyła Iwona Międlar. Z rąk Elżbiety Rusinko - prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Jarosław wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy oraz upominki.

Po koncercie laureatów gościnnie zagrała przemyska kapela „FIDELIS" występująca pod tą nazwą już od 20 lat. Kapela specjalizuje się w folklorze lwowskim, gra i śpiewa piosenki z okresu międzywojennego, ma również w repertuarze utwory dancingowe z lat 60. i 70. Kapela jest laureatem wielu przeglądów i festiwali, najbardziej ceni sobie uznanie za autentyczność i kulturę.

Nagrody ufundowało Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Jarosław, upominki San-Pajda Sp. z o.o. Jarosław.
Imprezę patronatem honorowym objął burmistrz Andrzej Wyczawski, podobnie jak wojewoda Mirosław Karapyta oraz poseł Mieczysław Golba.

Zapraszamy do GALERII: http://www.jaroslaw.pl/imprezy-miejskie/id52,III-Przeglad-Piosenki-Kresowej.html

 

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.10.2010 | aktualizacja 26.10.2010 12:09)
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • Klara Muu - 2D
  2,3,5,7,8 Lipca
  godzina: 13.30
 • Czworo dzieci i coś
  3,5,7,8,9 Lipca
  godzina: 16.00