Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosławski Turniej „Orlik Basketmania” zakończony

W okresie od 4 maja do 5 czerwca br. na kompleksach „Moje Boisko- ORLIK 2012” na terenie całego kraju rozgrywany będzie Turniej koszykówki dziewcząt i chłopców „Orlik Basketmania”. Wielki Finał tej imprezy zaplanowany został na dzień 5 czerwca br. na boiskach przy „SPODKU” w Katowicach.

W dniach 06 - 11 maj   2011 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 im. St. Żeromskiego w Jarosławiu odbył się cykl turniejów organizowanych w ramach Ogólnopolskiej I. edycji turnieju koszykówki dzieci i młodzieży „ORLIK BASKETMANIA".

Impreza skierowana jest do dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 12-13 lat oraz 14-15 lat.

W jarosławskich zawodach stanowiących eliminacje na szczebel wyższy turnieju wzięło udział 15 reprezentacji dziewcząt i chłopców z Jarosławia, Radymna Przemyśla i Tryńczy.

W wyniku sportowej, stojącej na dobrym poziomie rywalizacji, w kategorii dziewcząt 12-13 lat  szkół podstawowych zwyciężył zespół ,,Zielone Żabki" z Radymna, którego opiekunem był p. Maciej Lizoń, II miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 Jarosław , a na trzecim miejscu uplasowały się koszykarki z jarosławskiej ,,Szóstki".

W tej samej kategorii wiekowej w kat. chłopców I miejsce bezkonkurencyjnie wywalczył najlepszy zespół turnieju ,,Gim Basket Przemyśl" -  opiekun Piotr Jakubiszyn  II miejsce zajęli chłopcy z zespołu ,,Żółte bociany" z Radymna, III miejsce przypadło chłopcom z ,,Czwórki Jarosław"

W kategorii chłopców 14-15 lat w turnieju wzięło udział pięć zespołów, które reprezentowały jarosławskie gimnazja : nr 1,2,4,5.

I miejsce w tej kategorii wywalczyła drużyna „ŹUBRY" z Gimnazjum nr 4 działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich której opiekunem był p. Grzegorz Moskal,  na II miejscu znaleźli się reprezentanci Gimnazjum nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi,  a na  III  reprezentanci ,, Dwójki" - Gimnazjum Nr 2 im. Ks. St. Konarskiego.

W kategorii dziewcząt do turnieju zgłoszono dwa zespoły z Jarosławia i jeden z Tryńczy. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum nr 4 działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich z Jarosławia - opiekun Ewa Turek. Na drugim miejscu rywalizację ukończyły dziewczęta z Tryńczy, ostatnie medalowe miejsce przypadło zespołowi z Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu

Wszystkie zwycięskie zespoły jarosławskiego turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyły prawo do udziału w dalszych rozgrywkach, które zaplanowano w Łańcucie.

Turniej ,,Orliki Basketmania" organizowany jest z inicjatywy Ministerstwo Sportu i Turystyki zaś jego głównym  organizatorem Polski Związek Koszykówki oraz Turon Polska Energia, w Jarosławiu turniej przygotował i prowadził animator mgr p. Bogusław MUSUR.

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim opiekunom zespołów, którzy razem ze swoimi reprezentacjami brali udział w turnieju. Zespołom, które awansowały do dalszych rozgrywek życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników.