Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Szybowcowe Mistrzostwa Polski

Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach w sobotę, 14 maja rozpoczęły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski (klasa otwarta) oraz Krajowe Zawody Szybowcowe (klasa Klub A i Klub B).

Zawody potrwają do 22 maja 2011 r.
W Krajowych Zawodach Szybowcowych, na klubowym "Piracie", startuje nasz kolega Zenon Wajda.
14 maja rozegrano pierwszą konkurencję dla klasy Klub B. Był to przelot prędkościowy po trasie 181,8 km. Zenon Wajda zajął w niej 4 miejsce zdobywając 674 punkty, do zajmującego 3 miejsce Arkadiusza Bajury z Aeroklubu Częstochowskiego (latającego na szybowcu "Junior") traci tylko 3 punkty. Drugie miejsce zajmuje Paweł Stułkowski z Aeroklubu Leszczyńskiego (709 punktów - szybowiec "Junior"), a pierwsze latający również na Juniorze Radosław Krajewski - 835 punktów.
Wszystkich zainteresowany wynikami zapraszamy na stronę Aeroklubu Częstochowskiego:

15 maja -dzień nielotny.

16 maja zawodnicy klasy Klub B polecieli na trasę. Wyłożono konkurencję prędkościową po trasie 204 km. Niestety co najmniej 100 kilometrów wymaganych regulaminem zawodów nie przeleciała minimalna liczba zawodników więc konkurencja nie została zaliczona. Nasz kolega w tym dniu miał 3 wynik.

17 maja, pomimo podjętej próby również nie udało się rozegrać konkurencji - przelotu prędkościowego w wyznaczonym rejonie 120,3 km - 240,1 km, z czasem oblotu 1,5 godziny.

18 maja klasa Klub B ponownie rozgrywała konkurencję przelotu prędkościowego w wyznaczonym rejonie (144,7 km - 339,9 km) z czasem oblotu 3 godziny. Reprezentant Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej zajął w niej 3 miejsce zdobywając 714 punktów. Wygrał ponownie Radosław Krajewski zdobywając 729 punktów, a drugi był latający na Cobrze - 15 reprezentant Aeroklubu Śląskiego Mateusz Szyguła - 727 punktów.

Po dwóch konkurencjach Zenon Wajda zajmuje II miejsce z 1388 punktami, III miejsce zajmuje Arkadiusz Bajura z Aeroklubu Częstochowskiego - 1320 punktów; a w Zawodach prowadzi Radosław Krajewski - 1564 punkty.

19 maja, klasa Klub B rozgrywała konkurencję przelotu prędkościowego po trasie czworoboku 303,1 km. Reprezentant Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej
zajął w niej 5 miejsce zdobywając 871 punktów za prędkość 52,3 km/h. Wygrał ponownie Radosław Krajewski zdobywając 1000 punktów (prędkość
63,5 km/h), drugi był Arkadiusz Bajura 954 punkty (prędkość 60,6 km/h), a trzeci latający na "Juniorze" reprezentant Aeroklubu Bielsko-Bialskiego Michał Chudy - 934 punkty (59,3 km/h).

Po trzech konkurencjach Zenon Wajda zajmuje III miejsce z 2259 punktami, II miejsce zajmuje Arkadiusz Bajura z Aeroklubu Częstochowskiego - 2274 punktów; a w Zawodach nadal prowadzi Radosław Krajewski - 2564 punkty.

20 maja, klasa Klub B rozgrywała konkurencję przelotu prędkościowego w wyznaczonym rejonie (141,5 km - 287,2 km) z czasem oblotu 3 godziny.
Reprezentant Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej - Zenon Wajda zajął w niej 1 miejsce zdobywając 1000 punktów za prędkość 69,9 km/h i 227,4 km przelecianej trasy. II miejsce zajął Radosław Krajewski zdobywając 973 punkty (prędkość 72,7 km/h i 218,1 km), trzeci był Arkadiusz Bajura 942 punkty (prędkość 71,2 km/h i 213,5 km przelecianej trasy).

Po czterech konkurencjach Zenon Wajda zajmuje II miejsce z 3259 punktami, III miejsce zajmuje Arkadiusz Bajura z Aeroklubu Częstochowskiego - 3216 punktów; a w Zawodach nadal prowadzi Radosław Krajewski - 3537 punktów.

21 maja, w ostatnim dniu zawodów, klasa Klub B rozgrywała konkurencję przelotu prędkościowego po trasie 122,7 km. Reprezentant Aeroklubu
Ziemi Jarosławskiej - Zenon Wajda zajął w niej 2 miejsce zdobywając 369 punktów za prędkość 73,0 km/h. III miejsce zajął Michał Chudy -szybowiec "Junior" - zdobywając 366 punkty (prędkość 76,9 km/h), pierwsze miejsce zajął Mateusz Szyguła -  427 punkty (prędkość 90,6 km/h).

WYNIKI KOŃCOWE VIII KRAJOWYCH ZAWODÓW SZYBOWCOWYCH Klasa Klub B - Częstochowa 2011!!!!!!!!!
1 miejsce: Radosław Krajewski latający na szybowcu "Junior" - 3854 punktów.
2 miejsce: Zenon Wajda, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej  latający na