Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Minął kolejny rok zmagań i trudów jarosławskich uczniów

20 czerwca br. w jarosławskim Ośrodku Kultury, najlepsi uczniowie otrzymali od burmistrza podziękowania i nagrody. Wysoka jakość edukacji to jeden z celów strategicznych Gminy Miejskiej Jarosław, która jest organem prowadzącym dla 18 placówek oświatowych.

Na uroczystość przybyli m.in. Posłowie na Sejm RP w osobach: Mieczysław Golba, Tomasz Kulesza, Jolanta Kuźniar reprezentująca dr Andrzeja Ćwierza, Bogdan Wołoszyn - zastępca burmistrza, Jarosław Pagacz - przewodniczący Rady Miasta, Antoni Lotycz - przewodniczący Komisji Oświaty RM, Bożena Łanowy - przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Prokreacji  oraz radni a także Andrzej Mamak - prezes Zarządu Oddziału Zawiązku Nauczycielstwa Polskiego, Jadwiga Piątek - przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół.

Akademię prowadziła Magdalena Lehnart - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM Jarosławia, która powitała zebranych gości, rodziców a w szczególności uczniów, którzy byli bohaterami uroczystości.

Bogdan Wołoszyn - zastępca burmistrza zabierając głos skierował słowa podziękowania w stronę dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców, którzy przekazywali uczniom swoją wiedzę oraz dawali możliwość zdobywania wiedzy nie tylko podczas lekcji ale i też popołudniami poświęcając swój czas i organizując dla nich szereg zajęć pozalekcyjnych. Szczególnie słowa uznania skierował do rodziców, którzy wspierali działania wychowawcze i otaczali swoje pociechy rodzicielską opieką i miłością.

Na szczególną uwagę zasłużyła uczennica ALICJA KIDA z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego, która rozsławiła imię naszego miasta nie tylko w województwie ale również w całym kraju. Alicja jest laureatką VI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki, zdobywczynią I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematyki PANDA 2011, laureatką Nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych - Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia oraz zdobywczynią tytułu uczennica z najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowym zachowaniem w roku szkolnym 2010/2011.

 

Wyróżnienia otrzymali również najlepsi uczniowie, laureaci i finaliści konkursów, przedmiotowych oraz tematycznych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego oraz  uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowym zachowaniem. Listy gratulacyjne rodzicom oraz nagrody książkowe wyróżnianym uczniom wręczyli pp: Jarosława Pagacza, Bogdan Wołoszyn, i Antoni Lotycz.

Tytuły laureatów i finalistów wojewódzkich  konkursów  przedmiotowych w szkołach podstawowych  i gimnazjach zdobyli:

Karolina Hołub - PG nr 1, Paweł Walter - PG nr 1, Alicja Smoluch  - PG nr 1, Kamil Wańkowicz - PG nr 1, Gabriela Bury - PG nr 1, Malwina Kędzia - PG nr 1, Mateusz Smorąg - PG nr 2, Klaudia Dziuba - PG nr 4, Paulina Jędrzejczak - PG nr 4, Joanna Wrzesień - PG nr 5, Anna Mac - SP nr 5, Monika Makar - SP nr 4, Aleksandra Osada - SP nr 4, Dawid Siuśka - SP nr 4, Adam Umiński - SP nr 4, Jakub Blok - SP nr 4, Kamil Maczuga - SP nr 4, Damian Sobolewski - SP nr 4, Radosław Oronowicz - SP nr 4, Martyna Brodowicz - SP nr 4, Iwona Bieniasz - SP nr 4, Przemysław Władek - SP nr 6, Aleksandra Bechta - SP nr 10, Mikołaj Różalski - SP nr 10, Aleksandra Mokrzycka - SP nr 10, Julia Pawlus - SP nr 10, Weronika Makowska - SP nr 11, Katarzyna Urbanek - SP nr 11, Anna Matejek - SP SN, Claudia Ostafijczuk -Wydrzyńska - SP SN, Hubert Emil Kosm - PG SN, Radosław Ciemierkiewicz - PG SN, Kamińska Małgorzata - PG SN, Stybel Katarzyna - PG SN, Kubecka Aleksandra - PG SN

Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowym zachowaniem:

Monika Makar - SP nr 4, Aleksandra Osada  - SP nr 4, Karolina Kopczak - SP nr 5, Katarzyna Zięba - SP nr 5, Przemysław Władek - SP nr 6, Wiktoria Szumigraj - SP nr 6, Alicja Ulma - SP nr 6, Dominika Bartnik - SP nr 7, Aleksandra Lech  - SP nr 7, Sylwia Florek - SP nr 9, Emilia Rezner - SP nr 9, Anna Stankiewicz - SP nr 10, Karolina Lis - SP nr 10, Aleksandra Mokrzycka - SP nr 10, Tomasz Skiba - SP nr 10, Weronika Makowska - SP nr 11, Katarzyna Urbanek - SP nr 11, Gabriela Bury - PG nr 1, Jarosław Macnar - PG nr 1, Paweł Walter - PG nr 1, Karolina Hołub - PG nr 1, Aleksandra Drapała - PG nr 2 , Michał Iwanowicz - PG nr 2, Dagmara Gołębiowska - PG nr 3, Alicja Kida - PG nr 3, Magdalena Kołakowska - PG nr 4, Patrycja Tomas - PG nr 4, Paulina Jędrzejczak - III LO, Sara Cichy - III LO, Kamila Chudzik PG nr 5, Agnieszka Zastawna - PG nr 5, Anna Dąbkowska - PG nr 5, Anna Matrejek - SP SN, Zuzanna Bosak - SP SN, Aleksandra Kubecka - PG SN, Łukasz Socha - PG SN, Ewelina Machała - PG SN

Krótki program artystyczny zaprezentowały uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu w osobach: Aleksandra i Julia Bierzyńskie (śpiew), Małgorzata i Agnieszka Jaworskie (gra na instrumencie) oraz Aga Gamrat (deklamacja wiersza pt. „Do zobaczenia w dorosłym życiu")

Na zakończenie raz jeszcze pogratulowano rodzicom za dołożone starania i trud włożony w proces wychowania a uczniom przekazano życzenia udanych wakacji i to nie tylko tych zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych ale przede wszystkim prawdziwych.

Barbara Chamuła/Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(22.06.2011 | aktualizacja 24.06.2011 08:39)
Występ artystyczny | Fot.  M.Polita
Występ artystyczny
Fot. M.Polita
Magdalena Lehnart - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM
Magdalena Lehnart - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM
Zebrani goście
Zebrani goście
Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza
Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza
Mieczysław Golba - Poseł na Sejm RP
Mieczysław Golba - Poseł na Sejm RP
Tomasz Kulesza - Poseł na Sejm RP
Tomasz Kulesza - Poseł na Sejm RP
Archiwum
Listopad 2017
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12