Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Odkrywanie talentów w jarosławskim Ratuszu

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia. 20 czerwca br., dzięki gościnności burmistrza Andrzeja Wyczawskiego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli w twórczy - rysunkowy sposób podsumować działalność artystyczną w mijającym roku szkolnym. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku 2010/2011 „Rokiem Odkrywania Talentów”.
Fot. Małgorzata Młynarski
Fot. Archiwum Organizatora
Fot. Małgorzata Młynarska

Celem warsztatów było stworzenie kolorowanki dla najmłodszych przez starszych kolegów i koleżanki, pokazującej piękne zakątki naszego miasta i okolicy. Motywem przewodnim była  dziewczynka - jarosławianeczka, z którą uczniowie wybrali się w „magiczny spacer". Uroczystego otwarcia dokonały Joanna Mordarska - naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta oraz Jolanta Kuźniar - dyrektor biura poselskiego Andrzeja Ćwierza. W kreatywną atmosferę wprowadził uczestników artysta plastyk Damian Waliczek. Dzięki zaangażowaniu prowadzącego oraz obecnych opiekunów uczniów powstały oryginalne w prace, w pomysłowy sposób interpretujące temat. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna i posła Tomasza Kuleszy pamiątkowe dyplomy.

  • Magdalena Poręba, Kamil Broda - SP Radymno, (opiekun Elżbieta Koralewicz-Babińska),
  • Aleksandra Kubecka, Oliwia Szkoła - Gimnazjum Sióstr Niepokalanek, (opiekun Siostra Róża),
  • Anna Bobowicz, Aleksandra Jucha - SP 10 Jarosław (opiekun Agnieszka Kapusta),
  • Monika Galińska, Emilia Matrejek - SP 4 Jarosław (opiekun Marzanna Błahuta),
  • Justyna Wywłoka, Sylwia Ochyra - ZS Wierzbna (opiekun Agata Biegówka),
  • Marta Nahacz, Marlena Kohyt - SP 6 (opiekun Małgorzata Wojciechowska),
  • Paulina Czereba, Małgorzata Gilarska - SP 11 (opiekun Dorota Kostka),
  • Klaudia Broszko, Aleksandra Kukułka - PG 1 (opiekun Elżbieta Śliwińska),
  • Kamila Olcha, Natalia Gomułczak - SP Dobkowice (opiekun Jerzy Jankowski),

Warsztaty adresowane były do szkół województwa podkarpackiego, które uczestniczyły w poprzednich edycjach tj. „Architektura w świetle księżyca" oraz „ART-APRILIS" i stanowiły całość działań w ramach ogłoszonego przez MEN roku 2010/2011 „Rokiem Odkrywania Talentów".  Spotkania warsztatowe miały na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, udzielanie wsparcia merytorycznego, wyłanianie i prezentowanie w środowisku lokalnym uczniów uzdolnionych plastycznie oraz integrowanie środowiska plastycznego. Prace oraz nazwiska młodych podkarpackich artystów prezentowane były w różnorodny sposób m.in. na wystawach w galeriach, w szkołach, na stronach internetowych, w lokalnej prasie. Wspomniane imprezy artystyczne odbyły się dzięki współpracy z wieloma instytucjami i osobami prywatnymi.  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za objęcie honorowym patronatem, współpracę, wsparcie finansowe i rzeczowe : Posłom na Sejm RP dr. Andrzejowi Ćwierzowi i Tomaszowi Kuleszy, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty Jackaowi Wojtasowi, Burmistrzowi Miasta Jarosławia Andrzejowi Wyczawskiemu oraz wszystkim osobom, które wspierały realizowane zajęcia.

Autorzy projektu „Spacer z jarosławianeczką": Kamila Sobala, Gabriela Wrona, Jadwiga Piątek, Dorota Kostka i Elżbieta Śliwińska zapowiadają kolejne edycje warsztatów.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id69,Spacer-z-jaroslawianeczka.html

 

Organizatorzy

 

 

 

 

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(24.06.2011 | aktualizacja 24.06.2011 09:22)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31