Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Konferencja "Prowadzę - jestem trzeźwy" 17 listopad 2011

W dniu 17 listopada br. w Centrum Promocji i Kultury w Jarosławiu zorganizowana została Konferencja pod hasłem „Prowadzę – jestem trzeźwy” w ramach wspólnej akcji Urzędu Miasta Jarosławia - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i Starostwa Powiatowego w Jarosławiu pod tą sama nazwą
 

W Konferencji, w roli prelegentów,  udział wdzieli pracownicy naukowi z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu dr Piotr Długosz, dr Katarzyna Stasiuk,  mgr  Marcin  Sowiński,  trenerzy  Strefy  Młodzieży  SWPS  w Warszawie Małgorzata Ohme i Marcin Pozdał, przedstawicielki TNS OBOP Katarzyna i Justyna Furman, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu Aleksandra Pawlak, funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu Ryszard Tyka, oraz  dziennikarz Gazety Wyborczej Bartosz Węglarczyk.

Uczestników spotkania, w imieniu burmistrza miasta Jarosławia, przywitał Bogdan Wołoszyn z-ca burmistrza.

W trakcie Konferencji omówione zostały m.in. wyniki tegorocznych  badań ankietowych, przeprowadzonych wśród jarosławskiej młodzieży, których tematem była kwestia nadużywania alkoholu przez młodych ludzi, oraz problem źródeł społecznego przyzwolenia na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Prelegenci w trakcie swoich wystąpień, na podstawie prowadzonych badań  i doświadczeń, prezentowali skalę problemu, jakim jest  prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu oraz społeczne przyzwolenie na ten proceder, zarówno w wymiarze lokalnym jak też ogólnopolskim. W trakcie wystąpień formułowane były również opinie w kwestii sposobów radzenia sobie z problemem, w szczególności w środowisku młodzieżowym.

Uczestnikami Konferencji, licznie przybyłymi na spotkanie, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy i pedagodzy z jarosławskich placówek oświatowych, członkowie organizacji, instytucji, służb zainteresowanych problematyką uzależnień alkoholowych, oraz bezpieczeństwa  i trzeźwości na drodze.

      Organizatorzy Konferencji składają serdeczne podziękowania dla Zespołu teatralnego „Plaster", pod kierownictwem instruktora MOK Pawła Sroki, który zaprezentował interesujący występ happenerski,  nawiązujący swoją treścią do tematyki Konferencji oraz młodzieży Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu, która przygotowała prace tematyczne, wystawione w czasie trwania konferencji w holu Centrum Promocji i Kultury.

Katarzyna Gdyk
(18.11.2011 | aktualizacja 18.11.2011 11:57)
Fot. Patrycja Lachnik
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31