Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Otrzymaliśmy certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”

Miasto Jarosław znalazło się wśród 68 gmin i powiatów z całej Polski, które otrzymały certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. 29 listopada br., podczas gali finałowej I edycji konkursu w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, certyfikat przyznany naszemu miastu odebrał burmistrz Andrzej Wyczawski.
Od lewej: zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Grażyna Kaczmarczyk, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz naczelnik Wydziału EKF Magdalena Lehnart. | Fot.  Andrzej Wikiera
Od lewej: zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Grażyna Kaczmarczyk, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz naczelnik Wydziału EKF Magdalena Lehnart.
Fot. Andrzej Wikiera
Fot. Małgorzata Młynarska

W I edycji projektu „Samorządowy Lider Edukacji" do konkursu zgłosiło się blisko 170 gmin i powiatów z całej Polski, w tym również Gmina Miejska Jarosław. O przyznaniu wyróżnienia decydowało niezależnie od siebie  troje recenzentów - wybitni przedstawiciele świata polskiej nauki specjalizujący się w problematyce rozwoju systemu edukacji i promocji szkolnictwa. Podstawą była wypełniona ankieta, która trafiła do gmin i powiatów realizujących samodzielnie bądź we współpracy z partnerami społecznymi, ciekawe projekty edukacyjne skierowane do uczniów, studentów, nauczycieli itp. Ważnym wyznacznikiem były również osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju naukowego, sportowego i kulturalnego młodzieży, wsparcie rozwoju infrastruktury edukacyjnej, skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na edukację i szkolnictwo, innowacyjność i oryginalność działań w tej sferze oraz jakość oferty edukacyjnej gminy/powiatu.

- To dla nas bardzo cenne wyróżnienie, które jest miłym i satysfakcjonującym uzupełnieniem ogromnego wysiłku i wielu lat pracy nauczycieli oraz pracowników oświaty, ale też pracowników naszego Urzędu. To bardzo ważne, bo podkreśla różnorodność naszych działań. O tym, że warto inwestować w oświatę nie trzeba chyba nikogo przekonywać - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski.

Certyfikat dla miasta Jarosławia burmistrz odebrał z rąk Grażyny Kaczmarczyk - prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W uroczystości uczestniczyli także zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdalena Lehnart. 

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(01.12.2011 | aktualizacja 01.12.2011 11:36)
Archiwum
Lipiec 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31