Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Hej kolęda, kolęda

W niedzielę zakończył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany w Jarosławiu od siedemnastu lat. Wydarzenie cieszy się stale sporym zainteresowaniem, co roku zaskakując wieloma sposobami interpretowania i aranżacji kolęd. Burmistrz Miasta Andrzej Wyczawski objął wydarzenie patronatem.
Fot. Krzysztof Mruk

Przesłuchania konkursowe odbywały się w sobotę, komisja w składzie: dr Olga Popowicz - Akademia Muzyczna w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, ks. dr Tadeusz Bratkowski - Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz Jadwiga Nowosiad - chórmistrz, nauczycielka PSM im. F. Chopina w Jarosławiu, wysłuchała 23 solistów oraz 11 zespołów.

W niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert galowy.  Gościem specjalnym koncertu była Monika Czarny - zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji jarosławskiego festiwalu, która w tym roku wyśpiewała I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Będzinie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I nagroda w kategorii zespołów - duet Milena Pelc, Anna Wiącek z Rzeszowa, II nagroda - soliści i grupa artystyczna z Rzeszowa, III nagroda - zespół śpiewaczy „Jarzębina" z Kocudzy. Wyróżniono: zespół NSF z Przemyśla, duet Aleksandra Mucha i Dominik Janiszewski z Nowego Sącza, Zespół VOX ANGELI z Rzeszowa (dla instrumentalistów), Niżańską Kapelę Ludową z Niska, Zespół z LO w Brzozowie.

Kategoria solistów: I nagroda - Justyna Wota z Jankowic oraz ex aequo Magdalena Pamuła z Przemyśla, II nagroda - Daniel Lipiec z Jarosławia, III nagroda Katarzyna Motyka z Przeworska ex aequo Dagmara Moskwa z Cząstkowic ex aequo Aleksandra Lechocińska z Przemyśla. Wyróżniono: Monikę Damaszko z Przemyśla, Krzysztofa  Iwaneczko z Przemyśla, Monikę Słaby z Nowego Sącza.

Według publiczności najlepszym wykonawcą był zespół VERITAS z Nowosielec, który otrzymał nagrodę publiczności.  Zespół instrumentalny z Przemyśla, który tworzyli najmłodsi uczestnicy konkursu otrzymał nagrodę specjalną.  

Nagrody zostały ufundowane przez patrona festiwalu - Burmistrza Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury, Parafia pw. Chrystusa Króla, Starostwo Powiatowe.

Iwona Międlar
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(23.01.2012 | aktualizacja 23.01.2012 11:42)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30