Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły"

22 lutego br. w sali lustrzanej jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego realizowanego w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Licznie przybyłych uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitał  Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, który podziękował dzieciom oraz ich opiekunom za przygotowanie wielu wspaniałych prac, a obecnym przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego za aktywny udział w całym przedsięwzięciu.

Na ogłoszony konkurs wpłynęło 97 prac, z których komisja  konkursowa wyłoniła  zwycięzców w dwóch kategoriach /klas 0 i klas I i II/.

Laureatami konkursu zostali:

I kategoria   
I miejsce - Aleksandra Superson - Szkoła Podstawowa Nr 5
II miejsce - Przemysław Cukierka - Szkoła Podstawowa Nr 11
III miejsce - Aleksandra Maciąga - Szkoła Podstawowa Nr 4

Wyróżnienia:
Gabriela Zabłocka - Szkoła Podstawowa Nr 4
Patryk Cieliczka
- Szkoła Podstawowa Nr 9

II kategoria    
I miejsce - Marta Grześ - Szkoła Podstawowa Nr 6
II miejsce - Emilia Umińska - Szkoła Podstawowa Nr 4
III miejsce - Alicja Baj - Szkoła Podstawowa Nr 11

Wyróżnienia
Wiktoria Kustosz - Szkoła Podstawowa Nr 10
Amelia Bacza
- Szkoła Podstawowa Nr 4
Wiktoria Karniowska
- Szkoła Podstawowa Nr 6

Program „Bezpieczna droga do szkoły",  to cykliczne przedsięwzięcie realizowane w ramach programu poprawy bezpieczeństwa „Bezpieczny Jarosław", w ramach którego  funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych, w trakcie których uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania z placów zabaw, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w drodze do i ze szkoły.

Adresaci programu w trakcie spotkań otrzymali obok cennych wskazówek, elementy odblaskowe, natomiast każda  szkoła otrzymała komplet 25 kamizelek odblaskowych dla najmłodszych. W trakcie spotkań prelegenci zwrócili szczególną uwagę na konieczność używania przez dzieci kamizelek odblaskowych podczas jazdy rowerem. Realizacja przedsięwzięcia w takim zakresie była możliwa dzięki finansowemu wsparciu sponsorów: PGNiG - Gazownia Jarosławska  oraz PZU S.A. 

Katarzyna Gdyk
(22.02.2012 | aktualizacja 22.02.2012 14:39)
Fot. Patrycja Lachnik
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31