Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Sacrum w literaturze i sztuce

„Sacrum w literaturze i sztuce” to temat, z którym od 13 lat muszą się zmierzyć uczestnicy wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. 17 marca, podczas finału 13. edycji laureaci odebrali nagrody oraz zaprezentowali swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Andrzej Wyczawski.
Laureaci kategorii plastycznej | Fot.  Małgorzata Młynarska
Laureaci kategorii plastycznej
Fot. Małgorzata Młynarska
Laureaci kategorii recytacja i poezja śpiewana
Laureaci kategorii recytacja i poezja śpiewana
Podziękowania dla s. M. Felicyty
Podziękowania dla s. M. Felicyty
Wśród zaproszonych gości ks. bp Adam Szal i ks. prałat Andrzej Surowiec
Wśród zaproszonych gości ks. bp Adam Szal i ks. prałat Andrzej Surowiec

Konkurs „Sacrum w literaturze i sztuce" co roku cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej o czym świadczyć może liczba uczestników w tegorocznej edycji, bo aż 291 gimnazjalistów, z którymi pracowało 81 opiekunów z 51 szkół województwa podkarpackiego oraz z 4 domów kultury i świetlic parafialnych.

Uzdolnieni plastycznie uczniowie mogli wykazać się w technice malarstwa, rysunku bądź grafiki; dla uzdolnionych muzycznie przygotowano kategorię poezja śpiewana, a preferujący wiersze zmierzyli się w kategorii recytacja. Najlepszych wybrało jury w składzie: teatrolog Barbara Płocica, wokalistka Aga Viburno, wykładowca muzykologii ks. prof. Tadeusz Bratkowski, poeta i prozaik Mateusz Pieniążek oraz Dorota Kostka, Agata Nowak, Damian Waliczek. Dla laureatów nagrody ufundował m.in. burmistrz Andrzej Wyczawski, a wręczyła je doradca burmistrza Ewa Kłak-Zarzecka. Złożyła również na ręce s. M. Felicyty, dyrektor Prywatnego Gimnazjum, kwiaty oraz pogratulowała sukcesu tej inicjatywy i starań, by nadal się rozwijała.

Nagrodzone prace plastyczne zostały wyeksponowane w budynku szkoły. Spośród 161 prac jury wybrało 14 najlepszych. I miejsce otrzymała Dominika Skiba z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, II miejsce Karolina Lechocińska z PG im. Jana Pawła II w Drohojowie, a III miejsce ex aequo Sylwia Nagórna z PG nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu oraz Magdalena Tomkiewicz z Gimnazjum nr 4 w Jaśle. Wśród wyróżnionych znalazła się Paulina Ciołek z Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

W kategorii poezja śpiewana jury I miejscem nagrodziło Klaudię Łopatkiewicz z Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle, II miejscem Aleksandrę Gacek również z Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle, a III miejscem ex aequo Joannę Mikułę z Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie i Symonidę Modras z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

W kategorii recytacja I miejsce otrzymała Katarzyna Lis z PG nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu, II miejsce Dominik Potyrała z Gimnazjum w Nowej Wsi, a III miejsce Ireneusz Organ z ZS im. Jana Pawła II w Konieczkowej. Wyróżnienie trafiło m.in. do Symonidy Modras, uczennicy Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

GALERIA ZDJĘĆ: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id100,XIII-Wojewodzki-Konkurs-Sacrum-w-literaturze-i-sztuce.html

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(18.03.2012 | aktualizacja 20.03.2012 07:45)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31