Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Znamy „Jarosławskich Mistrzów Ortografii”

12 kwietnia ponad 200 osób wzięło udział w V Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych. Uczniowie, mieszkańcy miasta i powiatu, a także zaproszeni goście w Miejskim Ośrodku Kultury pisali dyktando, którego treść – podobnie jak w roku ubiegłym – przygotowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego treść odczytał gość specjalny Grzegorz Boratyn – dziennikarz TVP Rzeszów.
Konrad Buszewski - I miejsce w kategorii ponadgimnazjalnej | Fot.  Wiesław Zastawny (3)
Konrad Buszewski - I miejsce w kategorii ponadgimnazjalnej
Fot. Wiesław Zastawny (3)

Najlepiej z dyktandem pt. „Bladoniebieska pustułka i sczerniała wrona w szaroburym lesie" poradzili sobie: gimnazjalistka z Roźwienicy Karolina Sobczak, Konrad Buszewski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, studentka Joanna Mitka, mieszkanka Jarosławia Marta Jodłowska- Hanasiewicz oraz wśród zaproszonych gości Alicja Wosik - Wicewojewoda Podkarpacki. Zwycięzcy przez rok mogą posługiwać się honorowym tytułem „Jarosławskiego Mistrza Ortografii". Wszyscy laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe, które wręczyła m.in. Magdalena Lehnart - naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta.

 

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Powiatu Jarosławskiego
Patronat naukowy:
Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

 

 

***

„Jarosławskie Potyczki Ortograficzne" organizowane są od pięciu lat w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Elementem tegorocznych obchodów ogólnopolskich jest kampania społeczna „Ojczysty - dodaj do ulubionych". Więcej szczegółów na: www.jezykojczysty.pl

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(15.04.2012 | aktualizacja 15.04.2012 23:30)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26