Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jordi Savall honorowym obywatelem

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia otrzymał w styczniu, ale odebrał go dopiero 20 sierpnia – Jordi Savall, bo o nim mowa, gościł wczoraj w Urzędzie Miejskim na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.

Jordi Savall do Jarosławia przyjechał po raz drugi. Jego pierwszy koncert w naszym mieście, w 2004 r. na Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni" był niezapomnianym doświadczeniem, owocem tego koncertu jest skomponowany przez artystę utwór „Jaroslaw", który ukazał się na jednej z płyt muzyka pt. „Misique du temps et de l'instant". To między innymi zadecydowało o przyznaniu przez Radę Miasta Jordi Savallowi tytułu honorowego obywatela. Radni postanowili uhonorować artystę i podziękować mu w ten sposób za wkład jaki wniósł nie tylko w muzykę, ale również w promowanie naszego miasta na świecie. Stosowna uchwała przyznająca tytuł artyście została podjęta na wniosek burmistrza Andrzej Wyczawskiego.

W uroczystości wręczenia aktu nadania tytułu udział wzięli: burmistrz Andrzej Wyczawski, zastępca burmistrza Stanisław Misiąg, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Pagacz, Marcin Bornus-Szczyciński - twórca oraz założyciel Festiwalu Muzyki Dawnej, radni, uczestnicy Festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni" oraz zaproszeni goście.

Za każdym razem jak jestem w Jarosławiu czuje się jak u siebie. To miejsce, w którym kocha się kulturę, kocha się ludzi i miejsce, które jest zaangażowane w utrzymanie najważniejszych wartości cywilizacyjnych - mówił Savall tuż po odebraniu aktu nadania tytułu honorowego obywatela. Artysta zaprezentował również próbkę swoich muzycznych możliwościa a po oficjalnej uroczystości przyjmował gratulacje i rozdawał autografy. Wcześniej zebrani mieli możliwość wysłuchać także koncertu zespołu „VOCI UNITE".

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(21.08.2012 | aktualizacja 22.08.2012 10:00)
Fot. Monika Polita
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30