Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Sesja Rady Miasta

29 października odbyła się XXXVIII Sesja Rady Miasta Jarosławia. Wśród podjętych w tym dniu uchwał znalazły się między innymi te dotyczące nadania nazwy ulicy, wyrażenia zgody na nabycie i sprzedaż nieruchomości.
Fot. Monika Polita

Sesja rady miejskiej rozpoczęła się od omówienia stanu dróg. Informację przedstawił naczelnik Wydziału Dróg Zygmunt Petru. Temat wzbudził spore zainteresowanie wśród radnych, którzy pytali o termin remontu nawierzchni zniszczonych przez wykonawcę obwodnicy czy wielkość planowanych na przyszły rok nakładów na drogi. Pytania zadawali: Andrzej Lichończak, Mariusz Walter, Marian Janusz, Wacław Spiradek.

W myśl pierwszej z podjętych uchwał radni wyrazili zgodę na sprzedaż w drodze bezprzetargowej działki leżącej przy ulicy Trybunalskiej, pełniącej rolę podwórza Muzeum w Kamienicy Orsettich. Działkę nabędzie Muzeum z 99 % bonifikatą od ceny sprzedaży. Ponadto radni zadecydowali o nadaniu nazwy Stanisława Galika ulicy łączącej ulice Poniatowskiego z ulicą Słowackiego. Z wnioskiem o nadanie właśnie takiej nazwy zwrócił się do rady Zarząd Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników i Pilotów Wycieczek. Stanisław Galik był bowiem przewodnikiem turystycznym i instruktorem krajoznawstwa regionu. Inna z podjętych uchwał dotyczyła zgody na nabycie przez Gminę Miejską nieruchomości sprzedanej niegdyś na rzecz Skarbu Państwa z myślą o planowanej na tym terenie siedzibie Oddziału Izby Celnej. Wówczas od ceny sprzedaży udzielono 99% bonifikaty. Po informacji, że plany budowy nie zostaną zrealizowane burmistrz zwrócił się do starosty z wnioskiem o odsprzedanie działki na identycznych warunkach.

Radni tak jak obiecywali podczas wcześniejszej sesji wrócili do kwestii stypendiów socjalnych dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta. Zmienili uchwałę podjęta podczas wrześniowej sesji Rady Miasta i tym samym miesięczna wysokość stypendium wzrośnie do 150 zł. Poza tym radni podjęli kilka uchwał dotyczących sprzedaży nieruchomości.

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(31.10.2012 | aktualizacja 12.11.2012 09:42)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31