Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Plaster na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju

Między 14 a 17 lutego jarosławska grupa teatralna PLASTER z Miejskiego Ośrodka Kultury weźmie udział w 34. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju. Mamy nadzieję, że jak poprzednio występy młodych aktorów zostaną zauważone i docenione.
Fot. Archiwum MOK

Monodram jako taki jest niezwykle trudną formą wyrazu aktorskiego. Niewątpliwie trudno jest samemu na scenie skupić uwagę na akcji , treści, formie spektaklu. Mimo że aktor posiada duży warsztat to zawsze monodram pozostaje wyzwaniem. 7 lutego br na scenie MOK w Jarosławiu mogliśmy obejrzeć trzy monodramy w wyk aktorów Grupy Teatralnej Plaster, a zarazem uczniów I LO im Mikołaja Kopernika w Jarosławiu i ZSP im Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Każdy z spektakli traktował o czymś innym.

  • Pierwsza zaprezentowała się  Ewelina Kołodziej w monodramie „Marzyciel" wg Fiodora Dostojewskiego na podstawie „Białych nocy". Aktorka próbowała przedstawić miłość przez pryzmat choroby psychicznej jaką jest schizofrenia.
  • Drugi monodram w wykonaniu Katarzyny Cebuli to satyryczne działanie, w którym obrońcy praw zwierząt dopatrzyć się mogą wiele dobra, a politycy zaczerwienią się ze wstydu. Sam tytuł przedstawienia to „Zabić tę świnię" wg tekstów Henryka Cebuli oraz wierszy Stanisława Witkiewicza.
  • Trzeci monodram to próba przedstawienia problemu głodu, przede wszystkim fizycznego, ale także psychicznego; niewątpliwie ten pierwszy rujnuje człowieka. Temat ten podjął Konrad Żegadło na podstawie „Głodu" wg Knuta Hamsuna. Wszystkie monodramy wyreżyserował Paweł Sroka - instruktor MOK w Jarosławiu, a muzykę skomponował Wiktor Marut - instruktor MOK w Jarosławiu. Grupa Teatralna Plaster zaprasza na wszystkie swoje działania teatralne mieszkańców Jarosławia. 
Wkrótce obejrzeć ich będzie można na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju gdzie będą reprezentować woj. Podkarpackie ze spektaklem „Kubuś - czyli uległość" wg Eugeno Ionesco.
Paweł Sroka
Publikacja:
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(12.02.2013 | aktualizacja 12.02.2013 08:38)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31