Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

CYKL SEMINARIÓW - BEZPIECZNY JAROSŁAW

Od listopada 2005 r. Urząd Miasta Jarosławia przy współpracy Starostwa Powiatowego zorganizował cykl seminariów dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców i rodziców w ramach programu "Bezpieczny Jarosław".

Wykład inauguracyjny "Wychowanie - sztuka czy rzemiosło" wygłosił 16 listopada 2005 r. ks. Andrzej Augustyński - Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Przestępczości Młodzieży. Gośćmi kolejnych spotkań byli: Renata Tejkowska z Wojewódzkiej Poradni Terapii Uzależnień w Rzeszowie omawiająca problem narkomanii i alkoholizmu, dr Irena Brukwicka z PWSZ w Jarosławiu, która przedstawiła wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród studentów dotyczącego problematyki uzależnień, a także dr Piotr Tomasz Nowakowski z KUL z tematem "Uzależnienia dzieci i młodzieży od komputera i telewizji - wyzwania wychowawcze i profilaktyczne epoki mediów".

Ostatnie spotkanie, na które przybyli m.in. Burmistrz Janusz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza Bogdan Wołoszyn oraz koordynator programu "Bezpieczny Jarosław" Edward Guziewicz odbyło się 10 maja br. w Miejskim Ośrodku Kultury. "Bądź wolny - czyli jak nie dać się zniewolić" to tytuł wykładu o. Tomasza Marjańskiego z Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Krakowie. Wtedy również rozdano ankietę, której celem było poznanie opinii uczestników na temat jakości, metody prowadzonych wykładów i propozycji na kolejne szkolenia. Wynik tego badania posłuży jako informacja niezbędna do kontynuacji działań dla osób mających kontakt, współpracujących z dziećmi i młodzieżą.

Badaniami objęto wszystkich uczestników wykładu. Rozdano 158 ankiet, z uzyskano 93 ankiety wypełnione jako materiał do analizy.

"Ogólna ocena wykładów jest bardzo dobra. W ten sposób odpowiedziało 56% respondentów, 12% twierdzi, że wykłady były super tylko 4% uważa, że wykłady były przeciętne. Nikt natomiast z pytanych osób nie wskazał, że wykłady były zupełnie niepotrzebne" - wyjaśnia Marta Hawryszko z Wydziału Monitorowania Bezpieczeństwa Miasta.

 

Ogólna ocena wykładów.

Ocena wykładu %
Super 12%
Bardzo dobre 56%
Dobre 28%
Przeciętne 4%
Kiepskie 0%
Zupełnie niepotrzebne 0%

 

Źródło:

Wydział Monitorowania Bezpieczeństwa Miasta UM Jarosławia

 

"Troska o bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych tematów podejmowanych przez władze miasta" - twierdzi Burmistrz Janusz Dąbrowski. W związku z tym postanowił zorganizować spotkania w różnych rejonach miasta, podczas których omawiany jest program BJ, przeprowadzane są ankiety na temat funkcjonowania Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, czy spółek komunalnych, a także istnieje możliwość zgłoszenia problemów lokalnej społeczności.
Zofia Krzanowska
Rzecznik prasowy Burmistrza
(17.05.2006 | aktualizacja 29.11.2007 17:04)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31