Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 12 kwietnia Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Jarosławiu gościło i było miejscem Finału Miejskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z udziałem uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Jarosławia.

Ogółem w finale turnieju udział wzięło dwanaście trzyosobowych drużyn wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Finaliści rozwiązywali test i wykonywali zadania praktyczne (udzielanie pierwszej pomocy - bandażowanie rannego, jazda rowerem).

W wyniku przeprowadzonych konkurencji Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończył się zwycięstwem:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Wojska Polskiego w składzie: Maksymilian GINTNER, Arkadiusz SUCHY, Szymon SZKORUDA

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Stanisława Staszica  

III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej okazał się Piotr BRZYSKI reprezentant SP NR 4 przed Szymonem SZKORUDĄ z SP NR 10 oraz Norbertem KAMIŃSKIM z SP Nr 11.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w składzie: Konrad PIECUCH, Antoni PRZYGOŃSKI, Mateusz MAZUR

II miejsce Niepubliczne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek

III miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego

Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Mateusz MAZUR z PG Nr 1 przed Szymonem SUSEM z Niepublicznego Gimnazjum SS Niepokalanek i Antonim PRZYGOŃSKIM  z PG Nr 1.

Zwycięskie zespoły Finału Miejskiego reprezentować będą nasze miasto w Finale Powiatowym Turnieju, który zaplanowano na dzień 19 kwietnia br. w RADYMNIE. 

Organizatorami Turnieju byli: Jarosławski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego,  Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu, Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta J-w. Wydatnej pomocy przy organizacji Turnieju udzielili organizatorom Dyrekcja oraz pracownicy Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Jarosławiu, którym tą drogą organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 

Celem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym w szkołach podstawowych oraz w gimnazjach jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

- popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach,

- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. 

 

Marek Piotrowski

Wydział EKF

wprowadził: Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(17.04.2013 | aktualizacja 17.04.2013 11:55)
Fot. S. Litwa
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Klara Muu - 2D
    2,3,5,7,8 Lipca
    godzina: 13.30
  • Czworo dzieci i coś
    3,5,7,8,9 Lipca
    godzina: 16.00