Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Najstarsza jarosławianka świętowała urodziny

18 lipca 1913 r. urodziła się Maria Bidny, mieszkanka Jarosławia, która kilka dni temu świętowała setne urodziny. Takiego jubileuszu, który daje możliwość oceny świata z perspektywy wielu pokoleń i zrozumienia prawdziwego sensu ludzkiej egzystencji, dostępują tylko nieliczni. W dniu urodzin życzenia Jubilatce złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta Jarosławia.

Stulatkę odwiedzili zastępcy burmistrza: Bogdan Wołoszyn i Stanisław Misiąg oraz sekretarz miasta Jan Biłas. - Stulecie urodzin to wielkie wydarzenie dla Pani, ale także i dla naszego miasta. Dziś, chciałem złożyć podziękowania za te sto lat życia, za Pani pracę zawodową, zaangażowanie na rzecz miasta. Przez te lata przeżyła Pani wiele chwil szczęśliwych, ale i wiele chwil grozy. Życzymy, by każdy kolejny dzień był pełen słońca, jak ten dzisiejszy - mówił Bogdan Wołoszyn.

Z okazji tak zacnego jubileuszu przedstawiciele Urzędu Miasta Jarosławia, w obecności rodziny i przyjaciół przekazali Jubilatce list gratulacyjny od burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, kwiaty oraz upominki. Maria Bidny otrzymała również dyplom uznania od Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych w Przemyślu, jako członkiki Koła Miejskiego ZKRPiBWP w Jarosławiu. Podczas uroczystego spotkania został wzniesiony toast lampą szampana za Jubilatkę, nie mogło zabraknąć również urodzinowego tortu.

Pani Maria Honorata Bidny z domu Sawicka urodziła się 18 lipca 1913 r. w Białym Kamieniu (obecnie obwód lwowski). W 1944 r. zawarła związek małżeński z Franciszkiem Bidnym i zamieszkała w Jarosławiu. W małżeństwie przeżyła 47 lat. 100-latka pytana o receptę na długowieczność odpowiedziała, że to przede wszystkim radość z życia, ale zgromadzeni członkowie rodziny dodali, że pani Maria jest trzecią 100-latką w rodzinie. Jej matka przeżyła 104 lata. Jubilatka cieszy się bardzo dobrą pamięcią, czyta bez okularów nawet drobny druk i jeszcze sama radzi sobie z igłą i nitką. Podczas spotkania pani Maria wspominała lata pierwszej wojny św., zwłaszcza ucieczkę z terenów obecnej Ukrainy do Przemyśla, do babci. Mówiła także o czasach drugiej wojny św. i przeprowadzce w 1944 r. do Jarosławia.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dobrego zdrowia oraz kolejnych, spokojnych i pogodnych lat w życzliwości i wdzięczności bliskich.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(19.07.2013 | aktualizacja 22.07.2013 08:27)
Życzenia 100-latce złożyli: zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, | Fot.  Małgorzata Młynarska
Życzenia 100-latce złożyli: zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn,
Fot. Małgorzata Młynarska
sekretarz miasta Jan Biłas,
sekretarz miasta Jan Biłas,
zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.
zastępca burmistrza Stanisław Misiąg.
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30