Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień bez samochodu

Jarosław włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Piątek, 20 września był w mieście „Dniem bez samochodu”. Do pozostawienia samochodu i wyboru alternatywnego środka transportu zachęcał burmistrz Andrzej Wyczawski, który w tym dniu przyjechał do pracy na rowerze. Natomiast specjalnie dla dzieci na jarosławskim rynku rozłożone zostało miasteczko rowerowe.

Na płycie rynku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie rozłożył Mobilne Miasteczko Rowerowe, w którym dzieci, pod okiem funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, uczyły się prawidłowej jazdy na rowerze. „Dzień bez Samochodu" zainicjował wspólny przejazd rowerami wokół Ratusza, który poprowadził burmistrz Andrzej Wyczawski. Dla zaproszonych dzieci przygotowano różnego rodzaju konkursy i zabawy o charakterze nie tylko czysto rozrywkowym, ale również profilaktycznym, w szczególności dotyczące bezpiecznych zachowań ruchu drogowego. Każde dziecko na drogach miasteczka rowerowego mogło spróbować swoich sił w zakresie znajomości przepisów i zasad poruszania, przejechać torem przeszkód czy pościgać się gokartem. Na wyróżniających się uczestników  zmagań  czekały nagrody.

W ramach „Dnia bez samochodu" 22 września br.  Miejski Zakład Komunikacji zaprasza do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK, jedynie za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Miasta Jarosławia, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Komenda Powiatowa  Policji w Jarosławiu.

 

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(21.09.2013 | aktualizacja 23.09.2013 08:36)
Wspólny przejazd rowerami wokół Ratusza. | Fot.  Monika Polita
Wspólny przejazd rowerami wokół Ratusza.
Fot. Monika Polita
W tym dniu burmistrz Andrzej Wyczawski przyjechał do pracy na rowerze.
W tym dniu burmistrz Andrzej Wyczawski przyjechał do pracy na rowerze.
Fot. BIZ
Archiwum
Grudzień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31