Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zakończyły się Targi Edukacji i Pracy

Poszukujący pracy stałej, za granicą, oferty edukacyjnej lub szkoleniowej, 24 września mieli okazję skorzystać z pomocy fachowców, w ramach Targów Edukacji i Pracy zorganizowanych w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Hasło przewodnie brzmiało: „Młodzi na rynku pracy”. Wydarzeniu patronował m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
Stoiska OHP w trakcie targów cieszyły się dużym zainteresowanie zwiedzających. | Fot.  Klaudia Dryla - wolontariusz
Stoiska OHP w trakcie targów cieszyły się dużym zainteresowanie zwiedzających.
Fot. Klaudia Dryla - wolontariusz
Stoiska wystawców.
Stoiska wystawców.

Ideą przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z powiatu jarosławskiego - tegorocznych maturzystów z ofertą lokalnego i regionalnego rynku pracy. Otwarcia Targów dokonali dyrektor ZSBiO w Jarosławiu Marek Zawisza oraz pośrednik pracy OHP Katarzyna Stec. Uczestniczyli w nim także parlamentarzyści, którzy podkreślali zasadność organizowania imprez skierowanych do młodych osób wybierających swoją drogę kariery. W imprezie wzięło udział blisko 30 wystawców m.in. lokalni i regionalni pracodawcy, przedstawiciele uczelni wyższych i szkół policealnych z Przemyśla i Jarosławia. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą szkoleniową Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Przemyślu i Centrum Tłumaczeń i Szkoleń Języka Migowego w Jarosławiu oraz ofertą wolontariatu w projekcie Szlachetna Paczka - krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna. Nie zabrakło także przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu, Państwowej Inspekcji Pracy, czy Przemyskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości prezentujących profil swojej działalności i udzielających młodzieży cennych informacji z zakresu rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska jarosławskiej Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się Stoisko Ochotniczych Hufców Pracy. Uczestnicy targów zapoznali się z szerokim zakresem usług CEiPM w Przemyślu ROSZM w Przemyślu oraz ofertą Hufca Pracy 9-13 w Przemyślu i Hufcem Pracy 9-12 w Jarosławiu. Pracownicy Punktu Pośrednictwa Pracy oraz Ośrodka Szkolenia Zawodowego promowali projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy" i gorąco zachęcali młodzież do uczestnictwa w nim.

W trakcie imprezy, Joanna Majewska - kierownik Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Przemyślu wręczyła nagrody laureatom lokalnego etapu konkursu „Moja ścieżka rozwoju zawodowego", w którym uczestniczyli beneficjenci projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy".

Organizatorami byli: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu, Punktu Pośrednictwa Pracy i Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Jarosławiu. Wydarzenie patronatem objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.

Katarzyna Stec - pośrednik pracy/Biuro IKS

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.09.2013 | aktualizacja 26.09.2013 10:29)
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30