Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Tydzień poświęcony dysleksji

W Publicznym Gimnazjum nr 3 już po raz drugi obchodzony był Tydzień Świadomości Dysleksji. Temat dysleksji jest bliski szkole – w jej murach funkcjonuje klasa dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Fot. Archiwum organizatora

W dniach 10-14 lutego w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji w szkole odbyło się szereg spotkań, warsztatów i konkursów. Wiedza o tym, czym jest dysleksja potrzebna jest nie tylko nauczycielom, ale również rodzicom dlatego na wybrane spotkania zaproszeni zostali właśnie rodzice. Uczestniczyli oni w warsztatach ,,Jestem rodzicem dziecka  z dysleksją- pomoc i wsparcie  w domu". Warsztaty poprzedziła prelekcja na temat dysleksji, paradoksów i mitów wokół niej. Jadwiga Baran-Mazurkiewicz z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej prowadziła indywidualne konsultacje dla rodziców. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się również  z nauczycielami, uczestniczącymi w warsztatach ,,Jak współpracować z rodzicami dzieci, mającymi trudności  w uczeniu". Zainteresowani uczniowie wzięli udział w warsztatach ,,Techniki skutecznego uczenia się i łatwego zapamiętywania wiadomości" prowadzonych przez nauczycieli terapeutów.

Dysleksja nie zamyka drzwi do sukcesu przed ludźmi pracowitymi i pragnącymi realizować swoje pasje i marzenia. Na konkurs literacki  ,,Kapsułą czasu do roku ..." napłynęło wiele interesujących prac autorstwa uczniów z dysleksją. Uczniowie ci w fantastyczny sposób potrafią uruchomić swoją wyobraźnię i zabłysnąć wśród rówieśników, czemu dali wyraz podczas prezentacji prototypów wynalazków przygotowanych na  konkurs ,,Świeć jak Edison!".

Podczas Tygodnia Świadomości Dysleksji odbyło się również dyktando ,,Wziąć byka za rogi", w którym uczestniczyli gimnazjaliści, na co dzień ćwiczący poprawną pisownię, realizując Program Edukacyjno - Terapeutyczny Ortograffiti.            

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(28.02.2014 | aktualizacja 03.03.2014 12:55)
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31