Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

63. sesja Rady Miasta

Od informacji Stanisława Słoty, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotyczącej rozwiązywania problemów społecznych na terenie Jarosławia rozpoczęła się sesja Rady Miasta, 24 marca br.
Fot. Monika Polita

Pierwszy z przegłosowanych projektów uchwał dotyczył ustanowienia roku 2014 „ Rokiem bł. Michała Czartoryskiego OP", w tym roku bowiem przypada 70. rocznica męczeńskiej śmierci i 15. rocznica bestyfikacji patrona Jarosławia. Przyjęty został ponadto wieloletni program osłonowy w zakresie dożywiania dzieci i młodzieży zamieszkałych w naszym mieście dzięki, któremu możliwe będzie udzielenie pomocy w formie posiłku na ich własną prośbę zgłoszoną dyrektorowi szkoły lub przedszkola bez konieczności przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.  Strategicznym celem Programu jest ograniczenie zjawiska niedożywienia dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach lub znajdujących się w trudnej sytuacji. 

Na poniedziałkowej sesji został przyjęty również projekt uchwały, dotyczący wprowadzenia „Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny". Program stanowi bardzo ważny element polityki społecznej realizowanej przez Miasto, adresowany do rodzin posiadających troje i więcej dzieci, ma na celu wsparcie rodzin wielodzietnych przez wprowadzenie znaczących zniżek i ulg w różnych sferach życia.

Wprowadzono kilka zmian w budżecie miasta. Zwiększono dotację podmiotową dla Centrum Kultury i Promocji o 80 tys. zł. Wszystko za sprawą dofinasowania jakie placówka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu „Rozwój infrastruktury kultury". W ramach programu jednostka dostała środki na zakup małej estrady oraz techniki estradowej (nagłośnienie i światło), dzięki czemu będzie mogła organizować plenerowe imprezy kulturalne i edukacyjne na wysokim poziomie, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. W oparciu o zakupiony sprzęt przewidziano organizację cyklu imprez plenerowych w naszym mieście - w szczególności na Rynku, w Parku im. Baśki Puzon oraz na „Małym Rynku". Zrealizowanie projektu wymaga poniesienia dodatkowych wydatków, w związku z tym zwiększona dotacja z budżetu miasta. Natomiast 20 tys. zł, w ramach przeniesienia środków finansowych, zostanie przekazane na „Fundusz Wsparcia Policji", w celu sfinansowania ponadnormatywnych patroli policji na terenie Jarosławia w 2014 r. Przegłosowano też kilka projektów uchwał dotyczących sprzedaży i wydzierżawienia nieruchomości.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(28.03.2014 | aktualizacja 31.03.2014 10:21)
Archiwum
Wrzesień 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30