Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Uroki naszego miasta okiem przedszkolaków

Miejskie Przedszkole nr 10 od dwunastu lat organizuje konkurs plastyczno-literacki, jako jedną z form edukacji regionalnej i patriotycznej dzieci w wieku przedszkolnym. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Uroki naszego miasta”, wzięło w niej udział 65 małych uczestników z siedmiu placówek. W piątek, 28 marca z dziećmi spotkał się i nagrody wręczył burmistrz miasta Andrzej Wyczawski.

Celem konkursu pn. „Ocalić od zapomnienia" - kiedyś „Jarosław moja Mała Ojczyzna" - jest zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym historią Jarosławia, angażowanie do poszukiwania tego, co ciekawe i interesujące w mieście, w którym spędzają swoje dzieciństwo.
- Aby wzbogacać wiedzę dzieci i przygotować je do zrozumienia wartości tkwiących w naszym regionie, Miejskie Przedszkole nr 10 od dawna wykorzystuje różnorodne formy aktywizujące, oparte na bezpośredniej obserwacji i przeżywaniu. Efektem tych działań są barwne prace plastyczne i teksty opisujące to, co w najbliższym otoczeniu robi na dzieciach największe wrażenie - mówi dyrektor placówki Krystyna Michalik.

Do konkursu włączają się dzieci z przedszkoli, które dofinansowuje Gmina Miejska Jarosław. W tym roku prace plastyczne oraz literackie wpłynęły z siedmiu placówek: Miejskich Przedszkoli nr 1, 4, 8, 9, 10, i 12 oraz Niepublicznego Przedszkola im. E. Bojanowskiego. Podczas podsumowania konkursu 28 marca, nagrody i wyróżnienia wręczyli burmistrz miasta Andrzej Wyczawski oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdalena Lehnart. - Bardzo się cieszę, że od wielu lat organizowany jest taki konkurs, że dzieciom od najmłodszych lat wpajany jest lokalny patriotyzm i lokalne piękno miasta, otaczających nas zabytków. Przedszkolakom serdecznie dziękuję za zaangażowanie w tworzeniu pięknych prac plastycznych i literackich, a nauczycielom i rodzicom za wspieranie najmłodszych i zachęcanie do udziału w tym  projekcie - mówił przez wręczeniem nagród burmistrz.

Uroki naszego miasta okiem najmłodszych mieszkańców będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, powstanie również tomik z twórczością przedszkolaków. Inspiracją dla dzieci były m.in.: Ratusz, studnia na rynku, kamienica Orsettich, dawne opactwo ss. benedyktynek, klasztor oo. Dominikanów, zabytkowe mury, place zabaw, osiedla, ale również postać Czesławy Puzon ps. "Baśka".
 
Lista laureatów znajduje się w załączniku!
Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(31.03.2014 | aktualizacja 01.04.2014 22:43)
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum
Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30