Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Kwiecień

Aktualności / wydarzenia

Wielkanocne spotkanie w Krakowie

22 kwietnia w krakowskim oddziale Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym jak co roku uczestniczyła delegacja z naszego miasta. Wielkanocne życzenia członkom Stowarzyszenia złożył między innymi burmistrz Andrzej Wyczawski.
Fot. Andrzej Wikiera

Spotkania wielkanocne w krakowskim oddziale Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia to już wieloletnia tradycja, podobnie jak wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędowanie. Takie spotkania odbywają się już od kilkunastu lat, uczestniczy w nich również delegacja z naszego miasta. W tym roku wizytę w Krakowie złożył burmistrz Andrzej Wyczawski, jego zastępca Bogdan Wołoszyn, przedstawiciele Rady Miasta, na czele z przewodniczącym Jarosławem Pagaczem. Wydarzenie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze, nie zabrakło również tradycyjnego jajka. Po oficjalnej części, znalazł się również czas na pytania o bieżące sprawy miasta oraz wspomnienia związane z Jarosławiem.

Krakowski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia zawiązał się 19 lat temu. Funkcje prezesa pełni w nim Jadwiga Górska. Wśród jego członków jest liczna grupa artystów plastyków, lekarzy, pracowników naukowych wyższych uczelni i nauczycieli szkół średnich. Członkowie Stowarzyszenia spotykają się w każdy trzeci wtorek miesiąca.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(25.04.2014 | aktualizacja 26.04.2014 09:28)