Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nagrodzeni za sportowe osiągnięcia

18 czerwca br. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji poznaliśmy młodzież oraz ich trenerów, którzy w kończącym się roku szkolnym 2013/2014 osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe. Oprócz statuetek i dyplomów burmistrz Andrzej Wyczawski wręczył również honorową odznakę „Za Zasługi dla Sportu Jarosławskiego”.

Co roku tuż przed oficjalnym zakończeniem nauki w szkołach, młodzież z najlepszymi wynikami sportowymi zostaje wyróżniona przez Burmistrza Miasta Jarosławia. 18 czerwca br. w sali lustrzanej CKiP statuetki oraz dyplomy w poszczególnych dyscyplinach sportowych odebrały drużyny, indywidualni zawodnicy oraz ich trenerzy. Blisko stu osobom gratulowali burmistrz Andrzej Wyczawski oraz jego zastępca Bogdan Wołoszyn. Wśród nagrodzonych obecny był Jacek Bronowski - nauczyciel SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, prezes i trener Klubu Sportów Walki „SOKÓŁ", który w uznaniu zasług dla rozwoju sportu w Jarosławiu otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Sportu Jarosławskiego". Wśród młodzieży najwyższe wyniki na szczeblu województwa podkarpackiego, w konkurencjach indywidualnych zdobyli uczniowie SP 4: Katarzyna Cużytek - podwójna złota medalistka, brązowa medalistka w drużynie wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gimnastyce oraz Krzysztof Zięba - brązowy medalista  wojewódzkich  IMS w pływaniu.

Ponadto nagrodzonych zostało 19 uczniów za wysokie wyniki w sporcie na szczeblu wojewódzkim lub wyższym. W Finale Wojewódzkim „Szczypiorniak na Orlikach" II miejsce zajęli uczniowie SP 11 - Eryka Brzyska, Oliwia Wywrót, Dagmara Kulpa, Nikola Połeć, Klaudia Motyka, Joanna Jabłońska, Wiktoria Narowska, Kinga Surmiak, Wiktoria Potoczna, Magdalena Świtalska i Maja Żelazny; I miejsce w Wojewódzkim Halowym Turnieju Tenisa Ziemnego do lat 14 zdobyła Dominika Szczotka (PG1); III miejsce w Drużynowych Zawodach Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie stołowym Arkadiusz Suchy (PG1); Mistrzynią Polski w łucznictwie na IV Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików została Jagoda Siry (PG2); I miejsce w ogólnopolskich zawodach łuczniczych w kat. junior młodszych zajęli uczniowie PG3, Paweł Robaczyński oraz Ryszard Topolnicki. Sportowe osiągnięcia mają także uczniowie SP SS. Niepokalanek. Anna Brzyska wywalczyła II miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Podkarpacia Skrzatek w tenisie stołowym, Kinga Jakubas III miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Podkarpacie Żaczek w tenisie stołowym, natomiast Antoni Rejterowski III miejsce w Drużynowych Zawodach Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie stołowym.

W gronie młodzieży z osiągnięciami sportowymi znaleźli się także laureaci Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w takich dyscyplinach jak: gimnastyka, wielobój gimnastyczny, pływanie, piłka ręczna, tenis stołowy, minikoszykówka, lekka atletyka, aerobik, tenis drużynowy. W klasyfikacji Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Młodzieży, w rywalizacji szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11, natomiast III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5. Z kolei w Gimnazjadzie I miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum nr 2 (kat. dziewcząt i chłopców), II miejce w kat. dziewcząt Publicznemu Gimnazjum nr 1, a w kat. chłopców Publicznemu Gimnazjum nr 1 i 5. Na podium znalazło się również Publiczne Gimnazjum nr 3, a IV miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 4 (kat. dziewcząt i chłopców), natomiast V miejsce Publicznemu Gimnazjum nr 5 (kat. dziewcząt). Łącznie wyróżnionych zostało ponad 70 uczniów i 9 nauczycieli.

Wszystkim burmistrz Andrzej Wyczawski podziękował za ciężką pracę, pogratulował  imponujących wyników sportowych, życzył słonecznych wakacji oraz jeszcze większych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

W spotkaniu uczestniczyli również: Bogusław Musur - przewodniczący Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jarosławiu, który przedstawił tegoroczne osiągnięcia, Dariusz Tomas - wiceprzewodniczący MSZS i z-ca dyrektora PG nr 3, pracownicy Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej z naczelnik Magdaleną Lehnart oraz radny Mariusz Walter.