Aktualności / wydarzenia

Najlepsi tancerze nagrodzeni po raz siedemnasty

17. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Jarosław 2014 za nami. Impreza organizowana przez Szkołę Tańca „TAKT” i Urząd Miasta Jarosławia przyciąga co roku pary z różnych miast Polski, a wydarzeniu patronuje burmistrz Andrzej Wyczawski. 22 czerwca br. razem z zastępcą Bogdanem Wołoszynem wręczył puchary najlepszym tancerzom tegorocznej edycji.

22 czerwca br. hala sportowa MOSiR zamieniła się w parkiet taneczny, na którym występowali reprezentanci klubów m.in. z Tarnowa, Tarnobrzega, Zamościa, Krosna, Mielca, Stalowej Woli, Przemyśla i oczywiście Jarosławia. Pary rywalizowały o najwyższe podium w kilku kategoriach wiekowych i można im było dopingować już od godzin przedpołudniowych, gala finałowa ropoczęła się o godz. 17.00. Właśnie wieczorne występy obejrzeli m.in. burmistrz Andrzej Wyczawski, jego zastępca Bogdan Wołoszyn oraz naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Joanna Mordarska. Gospodarzowi miasta został zadedykowany pierwszy taniec finałowy - walc wiedeński.

W końcowej klasyfikacji najwyższą lokatą jaką zajęli zawodnicy z jarosławskiej Szkoły Tańca TAKT było II miejsce dwóch par: Jakuba Czahura i Kelly Jabłońskiej (kat. 14-15 lat, klasa: F, styl: kombinacja 6T) oraz Jakuba Juchy i Kariny Falda (kat. 14-15 lat, klasa: C, styl: latin), którzy zdobyli też V miejsce w stylu standard. IV i V miejsce przypadło również zawodnikom z TAKT Jarosław w kat. powyżej 15 lat: Martynie Pałys i Markowi Bereska oraz Roksanie Słaby i Mateuszowi Strączkowskiemu (klasa: D, styl: kombinacja 8T), a III miejsce w kategorii 14-15 lat (klasa E) zajęli Karolina Bogacz i Kacper Stadnik.

Nagrody i dyplomy finalistom wręczyli burmistrz Andrzej Wyczawski oraz jego zastępca Bogdan Wołoszyn. Zawodnikom gratulowała również główna organizatorka Turnieju Marzena Przytocka, prowadząca Szkołę Tańca TAKT w Jarosławiu. Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta Jarosławia.

Turniej prowadziła Ada Wantuch z Krakowa, a sędziowali: Dariusz Dragan (sędzia główny) i Grzegorz Gargula z Krakowa, Adam Berkowicz z Jasła, Jacek Jelinek z Lublina oraz Piotr Kwaśniak z Rzeszowa.

Więcej zdjęć w GALERII. Zapraszamy!

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.06.2014 | aktualizacja 03.07.2014 08:30)
Fot. Małgorzata Młynarska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65