Aktualności / wydarzenia

X Warsztaty Artystyczne Jarosław 2014

„Wielokulturowość” to motyw przewodni tegorocznych, jubileuszowych Warsztatów Artystycznych Jarosław 2014, które rozpoczęły się 17 lipca. Efekt tygodniowej pracy studentów z Łodzi, uczniów i absolwentów jarosławskiego „Plastyka” oraz, po raz pierwszy, znanych rysowników i karykaturzystów poznamy już w najbliższy czwartek (24 lipca). Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia.

Warsztaty Artystyczne organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu mają już 10 lat. Od początku towarzyszy im Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralną w Łodzi, a współpracą wspierają również Urząd Miasta Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji. W tym roku tematem jubileuszowej edycji jest szeroko pojęta „Wielokulturowość", która pojawi się w filmach i animacjach przygotowywanych przez studentów PWSTViT w Łodzi, malarstwie uczniów i absolwentów ZSP oraz, po raz pierwszy, rysunkach satyrycznych i komiksach znanych karykaturzystów i rysowników: Jarosława Wojtasińskiego, Andrzeja Terleckiego, Ryszarda Kudziana, Bartłomieja Belniaka i Marka Gliwy.

Efekty tygodniowej pracy będziemy mogli obejrzeć w Kinie IKAR - podczas projekcji filmów, przed Ratuszem - na ekspozycji plenerowej oraz w Centrum Kultury i Promocji - na wystawie malarstwa. Komisarzem warsztatów jest Henryk Cebula, w wystawie udział wezmą: Michał Graczyk, Andrzej Terlecki, Ryszard Kudzian, Jarosław Wojtasiński, Dariusz Pietrzak, Henryk Cebula, Marek Gliwa, Jan Surma, Paweł Kuczyński i Bartłomiej Belniak.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(21.07.2014 | aktualizacja 22.07.2014 20:21)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65