Aktualności / wydarzenia

Nowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców Jarosławia

Zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki wagowe, bujaki na sprężynach, piaskownica – z tych urządzeń mogą już korzystać dzieci mieszkające w pobliżu ulicy Orkana, gdzie wczoraj (31 lipca) oficjalnie został otwarty nowy plac zabaw. – Niech to miejsce daje wiele radości, zabawy i zadowolenia – mówił burmistrz Andrzej Wyczawski, przyglądając się szaleństwom najmłodszych.

Już teraz dzieciaki mają do dyspozycji wielofunkcyjny zestaw zabawowy, huśtawki wagowe, bujaki na sprężynie, piaskownice, zjeżdżalnie. W trosce o najmłodszych wbudowana została również bezpieczna nawierzchnia. Na placu urządzono teren zielony, zamontowano ławki oraz kosze na śmieci. Ale to tylko I etap inwestycji. W przyszłym roku planowana jest rozbudowa placu zabaw m.in. o stół do gry w szachy, stół do ping ponga i karuzele. W założeniu plac zabaw będzie miał ponad pół hektara powierzchni.

Na oficjalne otwarcie dla najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy, które prowadziła młodzież z grupy teatralnej „Plaster" działającej przy MOK.

- Za determinację w dążeniu do realizacji inwestycji dziękuję radnej Jolancie Korbut oraz wszystkim radnym, którzy popierali nas, zwłaszcza w głosowaniach na posiedzeniach Rady Miasta. Widok rozbawionych dzieci jest dla mnie najlepszym potwierdzeniem, że budowa placów zabaw jest tak samo ważnym przedsięwzięciem, jak budowa drogi czy kanalizacji - mówił podczas uroczystego otwarcia burmistrz A. Wyczawski.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(01.08.2014 | aktualizacja 01.08.2014 12:24)
Fot. Monika Polita
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65