Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

WSPÓLNA TROSKA

W piątkowe popołudnie 17 listopada 2006 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu z inicjatywy dyrektor Ewy Jankowskiej odbyła się konferencja Forum Wychowawczego ph. "Wspólna troska".

Na konferencję przybyli m.in.: Podkarpacki Kurator Oświaty Maciej Karasiński i wizytator Elżbieta Ćwierz-Superson, doradca metodyczny katechetów ksiądz Jan Częczek, dyrektorzy szkół podstawowych Anna Lizut i Zenon Skrzypek z nauczycielami.

"Uczestnikom spotkania nie wystarczyło wsłuchiwanie się w głosy narzekań płynące z telewizyjnych ekranów, dlatego poprzez wspólne działanie i rzeczową dyskusję zapragnęli razem być i razem wychowywać. Właśnie tu, w okolicy Rynku, w miejscu, które uznawane było zawsze za środowiskowo trudne i wśród młodzieży uznane za najbardziej niebezpieczne w mieście" - wyjaśnia wicedyrektorka PG 3 Krystyna Sowińska. "Konferencja była wypełnieniem przesłania, żeby być bliźnim dla innych. Było to bowiem jak spotkanie w drodze z kimś, kto potrzebuje wsparcia, pomocy, wyleczenia ran" - dodaje.

Na temat kształtowania postaw patriotycznych w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym mówił Podkarpacki Kurator Oświaty Maciej Karasiński. Podkreślał potrzebę aktywności obywatelskiej, wzmacniania więzi lokalnych, identyfikacji z miejscem urodzenia oraz z patronem szkoły. Natomiast ks. Jan Czenczek apelował o wprowadzanie w życie wartości, które stanowią podstawy zdrowego społeczeństwa.

W gimnazjum, któremu patronuje ks. Jan Twardowski zostały przeprowadzone badania diagnostyczne na temat problemów wychowawczych, poczucia bezpieczeństwa, sytuacji materialnej oraz stylu funkcjonowania domu rodzinnego. Wyniki badań przedstawiła Krystyna Sowińska. Następnie Jadwiga Baran - Mazurkiewicz wygłosiła wykład na temat uczniów z trudnościami w nauce, a także omówiła różne aspekty ich funkcjonowania w grupie.

W drugiej części forum odbyły się spotkania w małych grupach problemowych. "Rozmawialiśmy o sposobach realizowania priorytetowych celów wychowawczych we współpracy z rodzicami i specjalistami, którzy zadeklarowali konkretne wsparcie i włączyli się do różnych zadań naszej szkoły" - zwierzała się dyrektor szkoły Ewa Jankowska.

Wyniki dyskusji przedstawili liderzy grup warsztatowych: Anna Stec, Krzysztof Kubaszek, Wiesława Kida, Beata Bałendo, Anita Stec-Skrzypek, Agnieszka Pasierbiewicz, Elżbieta Zagrobelna-Kłoda.

Konferencji towarzyszyła wystawa prezentująca osiągnięcia uczniów.

Zofia Krzanowska
Rzecznik prasowy Burmistrza
(30.11.2006 | aktualizacja 29.11.2007 22:20)
Forum rozpoczął program artystyczny...
Forum rozpoczął program artystyczny...
... w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu.
... w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu.
Krystyna Sowińska – Zastępca Dyrektora PG 3, Ewa Jankowska – Dyrektor PG 3, Maciej Karasiński, Elżbieta Ćwierz -Superson, ks. Jan Czenczek.
Krystyna Sowińska – Zastępca Dyrektora PG 3, Ewa Jankowska – Dyrektor PG 3, Maciej Karasiński, Elżbieta Ćwierz -Superson, ks. Jan Czenczek.
Integralną częścią Forum „Wspólna Troska” były warsztaty panelowe. Fot. Elżbieta Zagrobelna - Kłoda
Integralną częścią Forum „Wspólna Troska” były warsztaty panelowe. Fot. Elżbieta Zagrobelna - Kłoda
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31