Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wielka Uliczna Zbiórka Darów i wielkie serce mieszkańców

85 wolontariuszy zachęcało wczoraj (23.11) jarosławian do wsparcia akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Dzięki hojności mieszkańców miasta w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 2 tony darów, z których 300 dzieci i ich rodziny otrzymały świąteczne paczki. Wczorajsza Wielka Uliczna Zbiórka Darów również była bardzo udana. Do MOPS-u trafiło pół tony trwałej żywności, 120 kg słodyczy, zabawki, czy środki czystości. Segregacja darów wciąż trwa i jest ich znacznie więcej. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Wczoraj (23.11) w 27 punktach handlowych Jarosławia została zorganizowana Wielka Uliczna Zbiórka Darów. To część odbywającej się w naszym mieście już po raz 11, ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W przedsięwzięcie zaangażowało się 85 wolontariuszy - pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele Stowarzyszenia Opiekuńczego „Pomoc", Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (ZSO im. książąt Czartoryskich, ZSDiG im. A. Witkowskiego i ZSTiO im. S. Banacha). Akcję promowali i wsparli podarkami również burmistrz Andrzej Wyczawski z małżonką. Zarejestrowanych sztabów mamy już osiem (MOPS, PWSTE, ZSBiO, ZSTiO, ZSP, PG nr 1, SP nr 6, MP nr 9), a będzie ich jeszcze więcej.

Przedsięwzięcie trwa do końca grudnia br. Zbierana jest żywność długoterminowa, środki czystości, obuwie, przybory szkolne, książki, zabawki i słodycze. Nie przyjmowane są środki finansowe. Dary można przekazywać bezpośrednio do MOPS-u, oznaczonych plakatami szkół, przedszkoli i innych instytucji oraz, podobnie jak wczoraj, wrzucać do specjalnych koszyków w punktach handlowych. Z zebranych do połowy grudnia artykułów MOPS przygotuje paczki świąteczne, które 18 grudnia br. podczas planowanej imprezy mikołajkowej przekaże dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Pozostałe paczki zostaną przekazane również po zakończeniu akcji.

- Gorąco zachęcam do wsparcia przedsięwzięcia, w ramach którego w ubiegłym roku z zebranych darów ponad 300 dzieci otrzymało prezenty mikołajkowe, a ich rodzice paczki świąteczne. Każdy, nawet najmniejszy gest jest niezwykle cenny. Cieszę się, że wczoraj mogłem spotkać mieszkańców, którzy od samego początku uczestniczą w akcji, ale i tych którzy pierwszy raz słysząc o akcji chętnie się do niej przyłączyli - mówi burmistrz A. Wyczawski.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbywała się wczoraj w całej Polsce. Uczestniczyło w niej 66 miejscowości.  Organizatorem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2014" są: Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji PDPZ, Polskie Radio Lublin S.A. oraz Telewizja Polska S.A. Oddział Lublin. 

 

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(24.11.2014 | aktualizacja 25.11.2014 12:23)
Fot. Małgorzata Młynarska
Fot. archiwum MOPS
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31